​Anonim Sosyal Ağ Uygulaması: LOKUM

Belirli konu başlıkları altında oluşturulmuş sohbet odalarında anonim olarak dilediğiniz konu için rahatça muhabbet edebileceğiniz bir sosyal platform, Lokum!
Kullanıcılarının kişi yerine konu takibi yaparak anonim bir şekilde başlık, sorun ve konu hakkında hızlıca iletişime geçmelerini sağlayan yepyeni bir uygulama Lokum kullanıma açıldı. Kullanıcılarına diledikleri konu için sohbet odaları açabilme ya da var olan odalara katılma imkanı sunan uygulamanın uzun vadedeki hedefi ise, ikinci ekran pazarına hakim olabilmek.
Lokum uygulaması, Burhan Tutan ve Ümit Muzaffer Demir tarafından kuruldu ve Temmuz 2017’de yayın hayatına başladı. Lokum uygulamasının tohum yatırım turuna ise sonrasında Murat Kolbaşı, Murat Öngür, Sertaç Önen, Hatem Duru, Alp Arditi, Jeffy Arditi, Moris Algranati ve Gerson Algranati katıldı. Fikir aşamasında yüzde 15 hisse karşılığında 90 bin dolar tohum yatırımı alan girişim, herhangi bir reklam faaliyetinde bulunmadan 1500’den fazla kullanıcı, günlük aktif 200 kullanıcıya ulaştı.
Ekşi Sözlük, Reddit ve Twitter ile aynı pazara oynayan girişim, gelir modeli olarak da iş ortaklığı yaptığı markaların resmi oda açmalarını seçmiş. Kısa vadede aldığı tohum yatırımın da etkisiyle gelir beklentisinden ziyade kullanıcı kazanmayı hedefleyen Lokum, lokasyon bazlı odalarla büyümek istiyor.
Lokum uygulamasını Android ve iOS ‘tan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Author: yaprak

Share This Post On