5 Yaşındaki Fotoğrafçının 170.000 Instagram Takipçisi Var!

hawkeye-huey-5-yasinda-fotografci

Bu fotoğrafçı beş yaşında ama çektiği fotoğraflar sayesinde Instagram’da 140 binden fazla takipçisi var.

National Geographic’in fotoğrafçılarından Aaron Huey, West Coast’ta başarılı olduğunda yaptığı işi o zamanlar dört yaşında olan oğlu Hawkeye’yla de paylaşmak istedi. Bir fotoğraf makinesi satın aldı ve oğlunun çektiklerini görünce mutlu oldu.

Hawkeye, özgür bıraktığı yaratıcılığı ve farklı perspektifi ile, 5 yaşında 170,000 takipçisi olan bir instagram hesabına sahip ve fotoğrafı National Geographic’de fotoğrafı yayınlanan en genç fotoğrafçı olmayı başarmış. Hawkeye, Rolling Stone dergisi tarafından tüm zamanların en iyi 40. instagram hesabı seçilen hesabı ile, genç yaşına ve bir lokma olmasına aldırmadan, fotoğraf dünyasında kendine ciddi bir yer edinme yolunda görünüyor.

hawkeye-instagram

Hawkeye’ın Kickstarter üzerinden fonlamak için kampanya başlattığı Cowboys Indians Hobos Gamblers Patriots Tourists and Sunsets adlı kitabından bahsetmek isterim. Küçük dahinin yaratıcı gözünün bir iş fırsatına evrildiği bu kampanya, Kickstarter’da toplamda tam 47.189$ toplayarak başarılı oldu ve gelecek bahar kitabın raflarda yerini alması planlanıyor.

itap daha önce söylediğimiz üzere baharda yayınlanacak ve kitabın basım vb. maliyetleri haricindeki tüm gelirler, Hawkeye’ın eğitimi ve yaratıcı girişimleri için saklanıyor olacakmış.

Hawkeye Huey ve babası Aaron, çocuklarımızın yaratıcı değerini ortaya çıkarmamız için hepimize ışık tutan değerli bir örnek.

Kaynak: http://www.kafatech.com/

Author: yaprak

Share This Post On