AİMDER KURULDU

Türkiye’nin sesi olmayı hedefleyen Anadolu İnternet Medyası Derneği kuruldu. Dernek ilk genel kurulunu da yaparak yönetimini de belirledi.

Ülkenin dört bir yanından üyelerin gücü ve işbirliğiyle çalışmalarını sürdürecek derneğin ilk genel kurulu yapıldı.
Göreve yeni seçilen yönetim ilk olarak görev dağılımı yaptı. Yapılan görev dağılımına göre Korkmaz Yayın Grubu Başkanı Mustafa Korkmaz oy birliği ile başkanlığa seçildi.

Best FM Haber Müdürü Tufan Yakar’ın Başkan Yardımcılığına seçildiği derneğin yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

Başkan : Mustafa Korkmaz Korkmaz Yayın Grubu

Başkan Yardımcısı: Tufan Yakar Best Fm Haber Müdürü

As Başkan: Ahmet Soycan Dijikom Reklam Hizmetleri

Yönetim Kurulu Üyeleri :

Yaprak Yapsan Idecon Idea & Congress,

Hüseyin Oğuz Gazete Anadolu,

Muhsin Akıl Anayurt Gazetesi, Zeki Kazım Arslan, Kanal 7,

Dilek Polat Akdeniz Tv, Nihan Kırdı Antalya kadın.com

Hakkı İncedayı Tiryaki FM- Konyanın Gündemi.com,

Mustafa Kurşun Maks Reklam Ajansı

TÜRKİYE’NİN ORTAK SESİ OLACAK

Başkanlığa seçilen Mustafa Korkmaz, Anadolu İnternet Medyası Derneği’ne duyulan ilgiden oldukça memnun olduklarını belirterek “Dernek sayesinde sosyal medyaya yaptığımız katkılara farklı bir yön eklenmiş oldu. Üyelerimizin gücü ve işbirliği ile sosyal medyanın sesini tüm Türkiye’ye daha hızlı ve etkili ulaştırabileceğiz.” dedi.
Başkan Korkmaz, dernek tarafından yürütülecek çalışmalarla, sosyal medyadaki gelişimin ve değişimin ilgili tüm kesimler tarafından daha iyi fark edileceğini belirterek,“Derneğimizin çalışmalarını yürütürken atak ve çok yönlü projelerle destekleyeceğiz. Böylece hizmetlerin genişletilmesini, sorunların tüm kesimlerin görüşleri ile çözümlenmesini ve gelişen teknolojiye uyumlu yeni yapılar oluşmasını sağlayacağız.”ifadelerini kullandı.
Korkmaz, kamu diplomasisi ve iç-dış tanıtım konularında sosyal medyanın

önemli bir güç olduğundan hareketle bu işe gönül veren yayın kuruluşlarıyla bağlarını kuvvetlendirme gayreti içerisinde olacaklarını da belirtti.
Derneğin belirlenen hedeflere başarıyla ulaşmasında kurumlar arası işbirliğinin önemine de değinen Korkmaz, gösterdikleri ilgiden dolayı üyelere ve basın mensuplarına teşekkür etti.

AIMDER

 

Author: yaprak

Share This Post On