Albert Einstein’ın Hikayesi: Deha

2017 yılının en çok merak edilen belgesellerinden biri olan ve her sezon buluşları, çalışmaları ve hayatıyla dünyaya damgasını vurmuş bir dahinin hayatını işleyecek belgesel seri “DEHA”, 23 Nisan Pazar günü Albert Einstein’ın hikayesi ile National Geographic ekranlarında milyonlarla buluşacak.

Deha Spot Link: https://youtu.be/IlsBiUWyBko
Deha Tanıtım Link: https://www.youtube.com/watch?v=RlW__XCJJJI

Albert Einstein’ın hayatının anlatan ve 2017 yılının merakla beklenen belgesel serilerinden olan DEHA’nın yayın tarihi belli oldu. 171 ülkede 45 farklı dilde yayınlanacak 10 bölümlük belgesel serinin ilk bölümü 23 Nisan Pazar günü National Geographic ekranlarında milyonlarla buluşacak. Yönetmenliğini Oscar ödüllü Ron Howard’ın üstlendiği DEHA’da Albert Einstein’ı; Oscar, Altın Küre, Emmy ve Tony ödüllü oyuncu Geoffrey Rush, gençliğini ise Johnny Flynn canlandıracak.

Walter Isaacson’ın “Einstein: His Life and Universe” adlı kitabından uyarlanan DEHA, zeki, hayalperest ve isyankar bir patent memurunun bir öğretmenlik diploması ya da doktorası olmadan nasıl evrenin ve atomların gizemlerini ortaya çıkardığını ele alacak. Belgesel seri, her bölüm Einstein’ın bir başka keşfini ekranlara taşırken aynı zamanda tutkulu ve karmaşık kişisel ilişkilerini de gözler önüne serecek.

Super Bowl Tanıtımı Milyonların Beğenisini Topladı…

DEHA, ABD’nin en büyük spor etkinliği Super Bowl’un devre arasında yayınlanan 45 saniyelik bir spotla , 84 milyon kişiye aynı anda ulaştı. Spot sosyal medya platformlarında yakaladığı 135 milyonluk etkileşim sonucunda da toplamda 55 milyon kez izlendi. The Super Clio tarafından Super Bowl’un en iyi reklamı seçilen spot, Wall Street gazetesinin tüketici anketiyle de en iyi reklam ödülüne layık görüldü.

İzleyicilerin merakla beklediği DEHA, 23 Nisan Perşembe, National Geographic ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

Kaynak: Sobraz

Author: yaprak

Share This Post On