Bilişim Dünyasının Kalbi Ankara’da Atacak!

bilisim-teknolojileri

Türkiye Bilişim Derneği(TBD), bilişim sektörünün tüm taraflarını ‘TBD 33.Ulusal Bilişim Kurultayı-Bilişim 2016’da buluşturarak bilişim dünyasının kalbini Ankara’da attıracak. Bu yıl “Bilişim ve Demokrasi” temasıyla gerçekleşecek olan, ‘Türkiye’nin en büyük bilişim etkinliği’ olarak nitelenen ‘Ulusal Bilişim Kurultayı’ TBD tarafından 1976 yılından beri düzenleniyor.

Bilişim 2016 Kurultayı’nın “Lider ve Güçlü Türkiye” hedefi için bilişim alanında atılması gereken adımlar, stratejiler ve politikaların da tartışılacağı bir iletişim platformu olması hedefleniyor. Kurultay’da, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca’nın çağrılı konuşmacı olarak katılacağı “İnternet, Yeni Medya ve Demokrasi” paneliyle beraber “İşitme engelliler konuşuyor: e-devlette engel yok” başlığını taşıyan bir panel de düzenlenecek. “Siyasetçi Bakışıyla e-demokrasi” başlıklı oturumda darbe girişimi sırasında hükümet ve muhalefet liderlerinin iletişim araçları üzerinden darbeye karşı milli birlik ve beraberlik duruşunu pekiştiren mesajları ele alınacak. “Milli Güvenlik ve Siber Tehditler” panelinde ise siber tehditlere karşı Türkiye’de siber güvenlik farkındalığının oluşturulması, milli çözümlerin geliştirilmesi, güçlü bir ekosistem ve yönetişim modelinin oluşturulması gibi konularda yapılması gerekenler tartışılacak. Kadın girişimcilere yönelik “Girişimcilik ile Kadınların Ekonomik ve Sosyal Yaşama Katılımının Artırılması” çalıştayının da düzenleneceği kurultayda ayrıca makinelere ve nesnelere haberleşme özgürlüğü sağlayacak 5G’nin, endüstride ve klasik iş modellerinde yaptığı değişimler “5G’ye Yolculuk” panelinde tartışılacak.

Türkiye’nin bilişim politikalarına ve özel teşebbüslerin yatırımlarına da ışık tutacak Bilişim 2016 Kurultay’ı, 8-9 Aralık 2016 tarihleri arasında Ankara Sheraton Otel ve Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Kaynak: Faselis

Author: yaprak

Share This Post On