Bir iPhone 6S’e Sahip Olmak İçin Ne Yapardınız?

apple-logo

Apple hayranlığı, geçtiğimiz yıl içerisinde iPhone 6 ve 6 Plus’ın büyük ekranları sayesinde arttı. Bu durumla beraber Apple’ın telefonlarının Çin’i de etkisi altına aldı. Şimdi ise ülkenin hastaneleri bu durumdan faydalanarak, düzenli sperm bağışları karşılığında yeni tanıtılan iPhone 6S öneriyorlar.

Yerel haber sitesi Shanghaiist’te söylenene göre Şangay’daki bazı fakülteler, bağışları arttırmak için Apple’ın en son iPhone’unu kullanmaktalar. Bu enstitülerden biri, kabaca çevrildiğinde “‘böbreklerinizi satmanıza gerek yok; kolaylıkla iPhone 6S alabilirsiniz” reklamını yayınlayan Renji Hastanesi.

Bu reklamdaki “böbrek satma” kelimeleri ise, yakın bir zamanda iPhone satın almak için para bulmak amacıyla yasal olmayan bir şekilde böbreklerini rehin bırakmayı deneyen iki Çinliye gönderme yapmakta. Bu durum, Çin’deki Apple akıllı telefon talebinin ulaştığı boyutu göstermekte ve ülke, Xiaomi ve Huawei gibi bütçe telefonlar üreten yerel firmalara rağmen Apple’ın en büyük ikinci marketi olarak gözükmekte.

Author: yaprak

Share This Post On