Bu Hafta Sosyal Medya’daki Yenilikler

Sosyal medya ile ilgili yeni bilgileri kaçırmamak için birkaç yeni haberi sizler için bir araya getirdik.

ck-facebook-notes-enhancements

Facebook notları gelişiyor ve kişiselleştiriliyor: Bu güncelleme sayesinde notunuzla ilgili kapak fotoğrafı ekleyebileceksiniz. Fotoğrafları yeniden boyutlandırıp başlık yazınızın formatını değiştirebilecek ve alıntıları tırnak içerisinde biçimlendirebileceksiniz.

Facebook 360 derece videoyu tanıttı: Facebook, artık içerik akışlarında 360 derece video paylaşılabileceğini açıkladı. ‘‘Facebook veya Android kullanıcıları yakında içerik akışında 360 derece video görebilecekler.’’ Bu özelliği İOS kullanıcıları da önümüzdeki aylarda deneyimleyebilecekler.

11863938_1681464832071985_1564483707_n

Twitter, ‘Tweet’ ve ‘Takip et’ butonlarını yeniden tasarladı: ‘‘Önümüzdeki ay tweet ve takip et butonları koyu mavi zemin üzerine beyaz metin olup daha modern, yüksek kontrastlı olarak değişecek.

ck-twitter-tweet-buttons

Facebook Atlas reklam platformu geliştiriyor: Facebook’un atlas reklam platformu geliştirmesi ‘hedef kitle için eylemlerinin kalite güvencesini denetlenmesi hiç olmadığı kadar kolay olacak’

ck-facebook-atlas-qa

Facebook takipçilerinizin tepkilerini ‘mention’ların’ içerisinde paylaşıyor: Facebook gazeteciler ve içerik yaratıcıları için Mention kullanarak Facebook’daki kendi makaleleri hakkında insanların neler söylediklerini görebilme (hatta insanlar yazarı mentionlamasa bile) özelliği ekledi.

ck-facebook-mention-audience-reaction

Instagram 400 Milyon kullanıcı ile büyüdü.

Periscope İOS için uygulamasını güncelledi: bu güncelleme sayesinde izleyicilere canlı yayın yapılırken ekran görüntüsü alma imkânı sunuyor .

 

 

Author: yaprak

Share This Post On