Etkinlikler

Araştırma Sektörünün Oscar’ı “Baykuş Ödülleri” Açıklandı!

Posted by on 16:51 in Anasayfa, Blog, Etkinlik, Idea Gündem, SMM | Araştırma Sektörünün Oscar’ı “Baykuş Ödülleri” Açıklandı! için yorumlar kapalı

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) tarafından araştırma sektöründeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmaları ödüllendirmek için bu yıl beşincisi düzenlenen 2017 Baykuş Ödülleri, 13 Eylül İstanbul Beşiktaş Four Seasons Hotel’de yapılan törenle sahiplerine takdim edildi.

2017 Baykuş Ödülleri Kazananları 

Damak Zevkine Güvenenler WorldFood İstanbul Fuarı’nda!

Posted by on 09:16 in Anasayfa, Blog, Etkinlik, Idea Gündem | Damak Zevkine Güvenenler WorldFood İstanbul Fuarı’nda! için yorumlar kapalı

Türkiye’nin dünyaya açılan gıda vitrini olan 25. WorldFood İstanbul Fuarı, 7-10 Eylül 2017 tarihleri arasında birçok yeni lezzetle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde!
Türkiye’nin en son yiyecek ve içecek trendlerini öğrenmek, yeni ürünler keşfetmek veya yeni iş ortaklarıyla tanışmak isteyenler bu fuarda buluşuyor.
ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş. tarafından Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) iş birliği ile düzenlenen 25. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı WorldFood Istanbul 2017, 4 gün süresince içecek, süt ve süt ürünleri, et ve tavuk ürünleri, yaş meyve ve sebze, deniz ürünleri,dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli mamüller, unlu mamüller ve kuruyemiş ve gıda katkı maddeleri başta olmak üzere pek çok ürünün yer alacağı katılımcı profiline ev sahipliği yapacak.

Fuar ile eş zamanlı gerçekleştirilecek inovasyon ve yemek yarışmaları; görsel bir şölen ile birlikte toplantılara lezzetli bir mola verdirecek. “Gıda satın almasında kalite standartları”, “Perakendede global vizyon” ve “Türk gıda pazarı, ithalat prosedürleri, tüketici talepleri, perakende dinamikleri” konularını içeren konferanslar da katılımcılara gıda sektörü hakkında detaylı bilgi akışı sağlayacak.

Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz online davetiye tıklayın

 

AR-GE ve Inovasyona Yön Verenlerin Zirvesi

Posted by on 13:52 in Anasayfa, Etkinlik, Idea Gündem, SMM, Sosyal Medya | AR-GE ve Inovasyona Yön Verenlerin Zirvesi için yorumlar kapalı

Türkiye’nin yerli yeniliğini temsil eden 2.MMG AR-GE Inovasyon Zirvesi ve Sergisi, 6-7 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi‘nde yapılacak.
Türkiye’nin daha hızlı büyümesi için ihtiyacı olan AR-GE ve inovasyonu tüm yönleriyle ele alacak, yerli ve milli projelerin konuşulup sergileneceği bu programda Türkiye’nin gelecek vizyonunu güçlendirecek panellerde önemli konuları uzmanlar ve sektörün önemli isimleri birlikte masaya yatıracak. KOBİ’lerin dönüşümünden milli gelirimizi dünyadaki ilk on ülkenin seviyesine getirecek yerli yenilik vizyonu, Türkiye’nin 2023 vizyonundaki atılımlarından dünyaya öncülük eden yerli ve milli teknolojilere kadar önemli konular konuşularak çözüm yolları üzerinde durulacak.

Katılım ve ayrıntılı bilgi için, etkinliğin resmî sitesi www.argezirvesi.com u ziyaret edebilir ve ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz.

Kaynak: YENİLETİŞİM

Emojiseverler 2018 İçin Gün Sayıyor

Posted by on 23:42 in Anasayfa, Etkinlik, Idea Gündem, SMM, Sosyal Medya | Emojiseverler 2018 İçin Gün Sayıyor için yorumlar kapalı

Unicode Consortium, 2018 yılında kullanıcılarla buluşacak 67 yeni emoji adayını tanıttı.
Yeni gelecek emojiler Google, Facebook, Adobe ve Apple gibi birçok güçlü markanın dahil olduğu Unicoda Consortium’un gözetiminde, alt kümesi olan Emoji Subcomittee’den çıkan fikirlerle üretiliyor. İlk basamak olarak içerisinde farklı his simgeleri, hayvanlar, yemekler ve nesneler gibi çeşitli alanlarda 67 yeni emoji adayı tanıtıldı.
Onaylanan emojiler, 2018 yılının farklı zaman dilimlerinde telefon klavyelerine uygulanacak güncellemeyle kullanıcılara sunulacak.

Disney’den İlham Verici Kampanya:”Hayallerini Yaşa Prenses”

Posted by on 09:00 in Anasayfa, Etkinlik, SMM, Sosyal Medya | Disney’den İlham Verici Kampanya:”Hayallerini Yaşa Prenses” için yorumlar kapalı

Disney, #HayalleriniYaşaPrenses etiketiyle dünya çapında, Türkiye’nin de yer aldığı 43 ülkede başlattığı fotoğraf projesiyle genç kızları hayallerinin peşinden koşmaya teşvik ediyor.
Disney, 15 ülkede, 19 kadın fotoğrafçı ile başlattığı global projede, Türkiye’den ülkemizi temsil eden yetenekli fotoğrafçı Dilan Bozyel, Türkiye’yi başarıyla temsil etmiş Milli Jimnastikçimiz Tutya Yılmaz’ı da gurur tablosunda fotoğrafladı. Bu projeyle Disney Worldwide Services, genç kızlara destek veren Birleşmiş Milletler Vakfı’nın Girl Up fonuna 1 milyon dolar kaynak sağlamayı hedefliyor. Sosyal sorumluluk projesine destek olmak için 15 Ağustos – 11 Ekim 2017 tarihleri arasında Disney Türkiye sayfasındaki fotoğrafları beğenerek veya #HayalleriniYaşaPrenses etiketiyle kendi hayallerinizi yansıtan, ilham verici fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Facebook, Instagram veya Twitter üzerinden #HayalleriniYaşaPrenses etiketiyle kendi fotoğrafını paylaşan herkes, Girl Up fonuna 1 ABD dolarında bağışta bulunacak.
Fotoğraf projesi ile devam eden süreçte ise Disney, çok sevilen prenseslerinin karakter özelliklerinden ilhamla gerçek hayattaki rol model genç kızları bir araya getirerek dünyanın her köşesindeki genç kızlara kurdukları büyük hayalleri gerçekleştirebilecek güce sahip olduklarını göstermeyi hedefliyor.

Venedik Film Festivali başladı!

Posted by on 10:15 in Etkinlik, Idea Gündem, SMM | Venedik Film Festivali başladı! için yorumlar kapalı

73. Kez düzenlenecek olan Venedik Film Festivali başladı. 31 Ağustos- 10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival ABD yapımı bir müzikal ile açıldı. Festival de Alman sinemasının maddi olarak destek sağladığı beş film bulunuyor. Festivalde yalnızca 2 kadın yönetmen olması ise gözlerden kaçmadı.

Şehrin İyi Hali Proje başvuruları başladı!

Posted by on 18:39 in Etkinlik, SMM | Şehrin İyi Hali Proje başvuruları başladı! için yorumlar kapalı

Akbank tarafından gerçekleştirilen Şehrin İyi Hali Projesinin kayıtları bugün başladı. Geçen yıl gençler tarafından büyük ilgi gören proje de kayıtlar üç gün içerisinde tamamlanmıştı. Gençler bu proje ile eğitimden, gençliğe birçok sosyal sorumluluk kuruluşuna dokunmak istiyor. Proje ile gençler yürüttükleri sosyal sorumluluk projesinin sivil toplum kuruluşu ile entegre çalışabilecek. Detaylı bilgiye; http://www.akbanksanat.com/sehriniyihali linkinden ulaşabilirsiniz.

Sokakları renklendiren Festival Mural’ın takvimi açıklandı!

Posted by on 09:29 in Etkinlik, Idea Gündem, SMM | Sokakları renklendiren Festival Mural’ın takvimi açıklandı! için yorumlar kapalı

2012’den beri düzenlenen Mural İstanbul bu yıl 17 Ağustos-7 Eylül arasında gerçekleşecek. Kadıköy’de gerçekleşecek olan festivalde, birbirinden ünlü sokak sanatçıları, sokakları renklendirecek. Bakınca insanı hayrete düşüren büyük boyutlu sanat görselleriyle sizde Kadıköy’de karşılaşabilirsiniz.

BMW’den alkışlanacak hareket; Paralimpik Atlet İçin Tekerlekli Sandalye

Posted by on 17:59 in Etkinlik, Idea Gündem, SMM | BMW’den alkışlanacak hareket; Paralimpik Atlet İçin Tekerlekli Sandalye için yorumlar kapalı

BMW Rio 2016 Olimpiyatları için alkışlanacak bir hareket sergiledi ve tekerlekli sandalye tasarladı. Paralimpik Oyunlarında ve Olimpiyat’larda sponsor olan BMW, KBS ile tüm atletlerin yanında olduğunu belirterek, sporcu ayrımı yapmadığını belirten ”Built For Gold” kampanyasını yarattı.

Reklam filminde Beijing’de gerçekleşen olimpiyata katılan Josh George yer alıyor. Bu sene de Rio Olimpiyatları’na katılacak olan atlet karbon fiber tekerlekli sandalyesi ile bu yılki olimpiyatlara büyük bir güç ile hazırlandığını gösteriyor. Reklam filmini https://youtu.be/6IlgxHJ8b3Q linkinden izleyebilirsiniz.

Whatsapp’ta gizli ifade; Olimpiyatlar

Posted by on 12:05 in Etkinlik, Idea Gündem, SMM, Sosyal Medya | Whatsapp’ta gizli ifade; Olimpiyatlar için yorumlar kapalı

Olimpiyatların başlamasına çok az bir süre kaldı. Daha önce #EuroCup ile #Twitter ında yaptığı, ülke kodlarının yazılmasıyla çıkan ülke bayrakları gibi bir real time marketing çalışması diyebiliriz. Whatsapp’a gelen ifade şimdilik sadece Whatsapp Web’de bulunuyor. Android’de spor kategorisinin altında olan ifade henüz IOS işletim sistemine gelmedi. Şu an için IOS’ta kullanmanın yalnızca 2 yolu var; Ya ◯◯◯◯◯ bunu kopyalacaksınız, ya da size yollayan bir arkadaşınızın yazısını kopyalayacaksınız.