Facebook F8 Konferansı Ankara Dahil 45 Şehirde Yapılıyor!

Son yıllarda, başta sanal gerçeklik olmak üzere yeni platformlarda söz sahibi olmak isteyenlerin F8 Facebook Geliştiriciler Konferansı’ndan beklentileri oldukça yüksek.

Facebook’un F8’de yapması beklenen duyurulardan biri, uzun zamandır konuşulan chatbotlar. Geçtiğimiz seneki konferansta Messenger’ı ayrı bir platform haline getirdiklerini açıklayan Facebook’un, bu sene de isteyen herkesin Chat Bot geliştirmesini sağlayacak bazı araçları kullanıma sunabileceği konuşuluyor. Chat Bot sistemi şimdiden Facebook’taki yerini almış gibi görünüyor. Messenger üzerinden yeni bir mesaj yazdığınızda bugüne kadar işletmeleri gördüğümüz bölümün artık “Bot’lar ve işletmeler” şeklinde yeniden kategorize edilmiş durumda. Chat Bot’ların işletmeler açısından iyi bir gelir kaynağı olabileceğini söyleyebiliriz.

Bunların dışında F8 Konferansı’nın önemli konularından biri de sanal gerçeklik olacak. Yakın zamanda Oculus Rift’i piyasaya süren Facebook, sanal gerçeklik anlamında da atılamlar yapmak istiyor. Aynı 360 derece videoları yaygınlaştırmaya çalışan Facebook, sosyal sana gerçeklik uygulamalarını geliştirecek bir ekip kurduğunu yine yakın zamanda açıklamıştı. Konferansta bu konularla ilgili de açıklamalar yapılacağı düşünülüyor.

Konferansın Türkiye ayağı, Ankara ODTÜ’de gerçekleştirilecek. 18 Nisan Salı günü Türkiye saati ile 18:30’da başlayacak olan F8 konferansı için Türkiye’deki geliştiriciler ve konuya ilgi duyanlar www.fbf8.com/watch adresinden kayıt yaptırarak etkinliği canlı yayınla takip edebilecek.

Author: yaprak

Share This Post On