Facebook Videolara Ara Reklam Mı Alacak?

Oldukça sık kullandığımız sosyal ağlardan biri olan Facebook her geçen gün yeni bir güncellemeyle karşımıza çıkıyor. Facebook’un şimdi de videolar arasına reklam alacağı söyleniyor.

Kullanıcılar 100 milyon saat video izlediği platform Facebook’un, bu videolar arası reklamları, izlenmeye başladıktan 20 saniye sonra görülecek ve tek seferde 15 saniye sürecek şekilde ayarlayacağı söyleniyor. 90 saniyeden kısa videolara reklam alınamayacak maalesef. Bazı popüler içerik üretici kanallar bir süredir Facebook’a reklam gelirlerinin az olmasını dile getiriyorlardı ve bunun üzerine Facebook sponsorlu videolara izin verdi. Daha sonra şirketin içerikten sorumlu başkan yardımcısı Dan Rose 2016’da yaptığı bir açıklamada canlı yayınlarda denedikleri ‘ara reklam’ yöntemini 2017 başlarında tüm videolara geçireceklerini bildirdi.

Aslında Facebook’tan net bir açıklama gelmiş değil henüz. Ancak bu kadar haber olmasının üzerine gelebileceğini düşünüyoruz. Çünkü Facebook’un haber kaynağında gösterilecek tüm videoların arasına reklam vermesi, şirket adına büyük bir gelir sağlayabilir.

Author: yaprak

Share This Post On