Facebook’ta Hareketli Profil Fotoğrafları Devri Başlıyor

facebook-ta-hareketli-profil-fotograflari-devri-basliyor-705x290

İnsanların kendilerini sosyal medyada daha iyi tanıtmalarını ve arkadaşları ile daha iyi etkileşimde olmalarını isteyen Facebook, profil resimlerini hareketli hale getiriyor.

Kullanıcılarına 7 saniyelik videoları profillerine yükleme olanağı sağlayacak olan Facebook, işi o andan sonra sizin yaratıcılığınıza bırakmış. Bunun yanı sıra ”geçici profil fotoğrafı” özelliği de yolla. Bu özelliğin tam olarak yapılmasındaki amacı anlamış değilim ancak; geçici profil fotoğrafı özelliği, adı üstünde geçici olarak profilinize fotoğraf atamanızı sağlayacak. Örneğin tatile çıkmadan önce bir fotoğrafınızı seçerek 1 haftalığına (ya da tatiliniz ne kadarsa) profil fotoğrafı olarak ayarlamayı seçtiğinizde, fotoğraf seçtiğiniz süre zarfında profilinizde kalacak. Süre dolduğunda ise eski profil fotoğrafınıza geçmiş olacaksınız.

Ayrıca sizi yeni ekleyen ya da arkadaşlık isteği göndermeden önce profilinizi kontrol etmek isteyen kişilerin hangi fotoğrafları görmelerini istediğinizi de ayarlayabileceksiniz. Seçtiğiniz fotoğraflar, profilinize giren kişiler tarafından profil fotoğrafınızın hemen altında görülebilecek.

Son olarak Facebook, mobil cihazlarda görülen profil sayfaların da yapılarını değiştiriyor. Özellik ilk olarak Kaliforniya ve Birleşik Krallık’ta belli sayıda bir iOS kullanıcı kitlesine sunulacak.

Author: yaprak

Share This Post On