Fotoğraf Çekmeyi Sevenlere iPhone İçin En İyi Fotoğraf Uygulamaları

Fotoğraf çekmeyi çok mu seviyorsunuz? Ama hangi uygulamanın size uygun olduğuna tam karar veremiyorsunuz. Bizde bu yüzden en iyi iPhone fotoğraf uygulamalarını sizler için bir araya getirdik.

1. Snapseed

Fotoğraf ile uğraşan çoğu iPhone sahibinin kullandığı Snapseed özellikleri ile amatör ve hatta profesyonel seviyesinde kullanıcıları kendine çekiyor. Firmanın profesyonelliği fotoğraf efektleri üzerineydi ve geçmişte photoshop ve benzeri programlar için plug-in üretip satıyorlardı. Rakip uygulamalardan farklı olarak düzenleme kısmında ince ayarlar olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında güçlü yanlarından biri de kolay kullanım.

snapseed

2. VSCO  

Popüler bir diğer uygulama olan VSCO ile fotoğraflarınızı tamamen değiştirmeden ufak hamleler yaparak değişik formatlara sokabiliyorsunuz.

VSCO ayrıca bazı gerçekten harika özel düzenleme seçenekleri, renk tonu ayarlama gibi yetenekler sunar. Eksi yön olarak başlangıçta kullanıcıyı uğraştıracak bir arayüze sahip olduğunu söyleyebiliriz.

vsco

3. Camera+

ISO ve çekim hız kontrolü, manuel odaklama gibi zarif özellikleri içerenCamera+ uygulamasının kullanımı çok kolay.

Güçlü yön olarak kolay ve kullanışlı bir kullanıcı arabirimi sunuyor. Zayıf yönü ise çektiğiniz fotoğrafları gözden geçirmek daha kolay tasarlanabilirdi.

+camera

4. Pro HDR X

iPhone’un dahili kamera uygulaması ile HDR fotoğraflar çekebilirsiniz, ama daha güçlü bir HDR etkisi istiyorsanız, kesinlikle Pro HDR X’i denemelisiniz.HDR’yi doğru yerlerde kullanmak çok önemli. Arkadan gelen ışıktan dolayı eğer fotoğraflarınız biraz karanlık veya bulanık çıkıyorsa, bu durumlarda HDR kullanabilirsiniz.

prohd

Author: yaprak

Share This Post On