Geleceğin Kadın Liderleri Aranıyor

lider yaprakyapsan

Üniversite ve iş hayatı farklı iki nokta. Üniversite’de kavak yelleri başımızda eserken iş hayatının yolları daha virajlı ve keskin. İşte bu yüzden KAGİDER 2010 yılından beri genç kadınları iş hayatına hazırlıyor ve onların yetkinliklerini ve profesyonel iletişim ağlarını artırarak iş hayatına güçlü bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. 2011 yılından itibaren Sanofi Türkiye’nin kurumsal desteğiyle yürütülmekte olan projeye başvuru için son günler.

Projede yer alacak katılımcılar, işe girişlerde kendilerine faydalı olabilecek; CV Yazma, İş Aramada Teknolojinin Kullanımı, Mülakat Simülasyonları gibi eğitimlerin yanı sıra, iş hayatlarına yön verecek Hedef Belirleme, İş Ahlakı, Etkin İletişim, Kariyer Planlaması ve Profesyonel Oryantasyon eğitimlerini alarak sertifikasyon sürecinden geçirilecektir. Ayrıca katılımcılar; farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansını yakalayacaklardır.

Kimler Başvurabilir?

* 20 – 25 yaş arası,

* Üniversitelerden 2014-2015 eğitim döneminde iyi derece ile mezun olmayı planlayan / olan,

* Tercihen burslu okumuş,

* Tercihen İngilizce bilen,

* Tercihen iş tecrübeli (staj, part-time iş, vs değerlendirilecektir),

* Yüksek KARİYER hedefleri olan, başarı odaklı,

* Çalışma motivasyonu yüksek,

* Tercihen sivil toplum kuruluşlarında sosyal gönüllülük yapmış genç kadınlar

Eğitimlerin sonunda katılımcı genç kadınlar sertifikalandırılacak ve katılımcılara iş arama süreçlerinde 6 ay boyunca yönlendirme yapılarak mentorlük verilecektir.

KAGİDER’e başvuran adaylar yukarıdaki kriterlere uygunlukları açısından bir elemeden geçirildikten sonra; yapılacak yüz yüze mülakatlar sonucu eğitim programına dahil edilecektir. Seçilen adayların ilgili eğitimlere katılma taahhüdü vermeleri beklenmektedir. Eğitim programı bedelizdir, ancak İstanbul’da gerçekleşecek eğitimler sırasında oluşabilecek yol ve konaklama giderleri adaylara aittir.

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak ve eğitim programına başvurmak için www.geleceginkadinliderleri.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Author: yaprak

Share This Post On