GOOGLE CHROME İÇİN SİZE KONFOR SAĞLAYACAK BU EKLENTİLERE BAYILACAKSINIZ

chrome

Tüm Dünya’da en çok kullanılan tarayıcı Google Chrome için üretilmiş 6 eklenti hizmetinizde!
Tureng Dictionary
Çoğu zaman yabancı kaynaklara hepimiz ihtiyaç duyuyoruz ve bilmediğimiz terminoloji karşımıza çıkabiliyor. Bu açıdan imdadımıza Tureng Dictionary yetişiyor. Bu eklenti de Türkçe-İngilizce sözcük araması yapabiliyorsunuz. Ayrıca sözcüğü ctrl+t ile seçtiğinizde Türkçe anlamı karşınıza çıkıyor. Yani kullanımı da oldukça basit.
AdBlock
Çileden çıkaran reklamlardan kurtulmak artık çok basit.
Reklam içerikleri bazen çok sinir bozucu olabiliyor. 10 milyondan fazla indirilmiş AdBlock ile reklam içeriklerini görünmez yapabilirsiniz. Bu eklentinin mobil uygulamasını yapan kişiye cennetin kapıları açılacak gibi gözüküyor.
Magic Actions for YouTube
Youtube severler için kullanışlı bir uygulama olan Magic Actions for Youtube görüntü ve ses yüksekliğini, çözünürlüğü ayarlamanızı sağlıyor. En can alıcı noktası ise yükleme süresini hızlandırıp arka plan belirlemenize yardımcı oluyor.
Sidekick by HubSpot
Eğer çok fazla mail trafiğiniz var ise bu uygulama tam sizlik. Gönderilen maillerin kim tarafından okunduğunu, ne zaman okunduğunu öğrenebilir ve maillerinizi daha sonra göndermek üzere tarih belirleyebilirsiniz. Ortak mail kullananlar için oldukça kullanışlı.
Tab For Cause
Uzakta da olsak internet üzerinden birilerine yardım eli uzatabildiğini bilmek çok güzel bir duygu. Tam da bunun için ‘‘tab for cause’’ isimli bir uygulama yapıldı. Yani Google Chrome tarayıcınızdan her sekme açtığınızda hayır yapmanızı sağlıyor. Yeni sekme açtığınızda sağ alt köşede seçeceğiniz yardım kuruluşlarına para gönderiliyor.
Awesome Screenshot
Bu uygulama ile kullanacağınız sayfanın ekran görüntüsünün tamamının ekran görüntüsünü almayı sağlıyor. Resmi kaydetmenize izin verilmeyen sitelerde dahil butona basarak tam ekran veya seçtiğiniz kadar fotoğrafı jpg yada png formatında tek tuşla upload etme imkanı veriyor.

Author: yaprak

Share This Post On