Google Glass Ekibinin Yeni Projesi!

The new Google Glass "Thin" prescription frames in "tangerine" color rests on a table at the Google Glass Basecamp space at Chelsea Market, Friday, Jan. 24, 2014, in New York. (AP Photo/John Minchillo)

The new Google Glass “Thin” prescription frames in “tangerine” color rests on a table at the Google Glass Basecamp space at Chelsea Market, Friday, Jan. 24, 2014, in New York. (AP Photo/John Minchillo)

Google giyilebilir teknoloji departmanının ekrana sahip olmayan yeni tasarımlar üzerinde çalıştığı ve deneyler yaptığı iddia ediliyor. The Information raporuna göre, Google Glass’ın arkasındaki Project Aura isimli takım, en az üç yeni prototip cihaz ile denemeler yapıyor.

Google Ödül Dağıtacak!

Bu üç cihazdan biri sadece sese önem veren bir kulaklık seti olacak. Kemik iletimi teknolojisini kullanacak olan cihaz, bir bakıma Glass gibi surata giyilebilen kulaklık gibi olacak. Henüz piyasadaki diğer kulaklık veyaBluetooth cihazlardan nasıl bir farklılığa sahip olacağı açıklanmayan ürün, Glass’ın orijinal amacı gibi ellerin kullanılmadığı bir deneyim sunabilir.

Google ses kalitesine önem verecek

Project Aura, Google’ın Haziran ayında giyilebilir teknoloji departmanında işbaşı yapan, Google Glass için başarı getirmesi hedeflenmiş bir takım. Ağustos ayında Amazon’un Lab126 adlı donanım departmanından birçok işçiyi kovmasından sonra çalışanları kendi bünyesine katmıştı.

Google, Project Aura ile Neyin Peşinde?

Sadece ses kalitesine önem verecek olan cihaz, spor ürün olarak tanımlanıyor. Goolge’ın böyle bir ürünü üretmesi piyasaya iyi bir çekişme getirebilir. Ayrıca Aura ekibi söylenildiği gibi her cihazda ekran kullanımından vazgeçmiyor. Üzerinde çalışılan diğer iki başa takılan cihaz ile ilgili çok bir şey bilinmese de, yine ekrana sahip ve işletmeler için olacağı iddia ediliyor.

Kaynak: (SDN)

Author: yaprak

Share This Post On