Gündemin Sosyal Medyası

Bu hafta sosyal medyada en çok konuşulanlar…

#SiberSaldırı 14 Aralık’tan bu yana Türkiye’de birçok internet sitesine gerçekleştirilen siber saldırılar son iki günde büyük bankalara da sıçramış durumda. İnternetin “siyasi aktivistleri” olarak bilinen Anonymous grubunun üstlendiği saldırılar birçok bankanın internet sitesine erişimi engelledi.

siber

siber1

#Uşak ta çobanlık yapan Aysu Paralı, katıldığı ilk uluslararası yarışma olan Balkan Güreş Şampiyonası’nda minik kızlarda altın madalya kazandı.

spor

 

#sosyalmedya da yayılan modalara bir yenisi de Çin’den eklendi: Yüz dansı. Ülkede gençlerin yeni ilgi odağı olan yüz dansı için yarışmalar bile düzenleniyor.

yüz dansı

#Robot Dünya, robotik alanda devrimin doruklarında… ABD’li firma tarafından icat edilen 4 bacaklı robot, Noel Babanın ekibine girmeyi başardı.

boston

Daha iyi bir gelecek hedefiyle Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone’un düzenlediği Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi 15 Mart 2016’da Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

vodafone

#Samsung tasarladığı 1.200’ün üzerindeki emojiyi kullanıcılara sunan Samsung, kullanıcı deneyimini iyileştiren emojileri en yeni cihazlarına taşıyor.

samsung

#CERN de bu zamana kadar birçok farklı pozisyonda görev alan Fabiola Gianotti, CERN’de yönetici pozisyonuna gelen ilk kadın fizikçi oldu.

cern

cern1

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, belli bir yaşın altındaki çocuklara YouTube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformların yasaklanması için ‘çalışma yapıyoruz’ dedi.

aile

#Google ın test çalışmalarına başladığı program, tüm Google hesaplarına bir çırpıda şifresiz bir şekilde girmeyi mümkün kılacak. Bunun için bir akıllı telefona sahip olmak yeterli.

google

Akıllı telefonların şarj sorununa yenilikçi bir çözüm geldi. Dünyanın ilk giyilebilir #iPhone şarj kablosu olarak lanse edilen Kyte & Key bileklikler Türkiye’de satışa sunuldu.

bileklik

En popüler sosyal medya kanalları arasında yer alan #Twitter oluşturacağı sistem ile Twitter üzerinden gönderilecek tweetler veya farklı direkt mesajlar ile Drone kullanımına imkan sağlayacağını ortaya çıkardı.

drone

#Nobel Sigarayla mücadelede ciddi adımlar atmayı sürdüren Sağlık Bakanlığı, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Sancar‘ın sigara ve kanserle ilgili sözlerini kamu spotunda kullandı.

Popüler mesajlaşma ve arama uygulaması #WhatsApp a sesli aramadan sonra görüntülü arama özelliği geliyor.

wtapp

#LG nin “Triple Eye” (Üçlü Göz) adını verdiği bir sisteme sahip olan süpürge, üzerindeki kamera ve sensör donanımıyla evin ne kadar kirli olduğunu, daha önce nereleri sildiğini ve nerelerin kirli kaldığını kaydederek kullanıcıya bildiriyor.

lg

Dünya edebiyatının baş isimlerinden biri olan James Joyce’un, dili büyük bir ustalıkla kullanarak kendi dilinin sınırlarını aştığı, yeni kelimeler türeterek alt metinler oluşturduğu ve böylece bir anlamda “çevrilemez” kıldığı eser, ‘Finnegans Wake’ yakında Türkçede.

james

#Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Köprüsü’nden geçerken korkuluklardan sarkan vatandaşı görünce konvoyunu durdurdu ve korumaları aracılığıyla onu ikna edip intihar girişimini sonlandırdı.

erdoğan

Author: yaprak

Share This Post On