Haydi Yeniden, Oyunu Seven Saysın!

 

oyveötesi

Sevgili Gönüllülerimiz,

7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşen genel seçimlerde Türkiye’nin 7 bölgesinde, 46 ilde, 173 ilçede 55.000 gönüllümüzle  sandıklarımıza sahip çıktık. Oylarımızın şeffaf ve dürüst bir ortamda sayılması için tüm özverimizle çalıştık.

Bir seçimde daha sizlerin sağduyulu çabaları ile birlikte sandık başında bulunacak olmanın heyecanını taşıyoruz. Bu seçimle beraber temsil gücü yüksek, şeffaf, demokrasi prensiplerine uygun ve etkin bir hükümetin kurulması için katkı sağlayacağımızı umuyoruz.

•    HENÜZ KAYITLARIMIZI AÇMADIK; Seçim tarihinin resmi açıklamasını takiben; yine yaygın bir coğrafyada oylarımıza sahip çıkmak üzere kayıtlarımızı çok yakında açacağız.

•    Her zamanki sakin, uyumlu ve uzlaşmacı tavrımızla oylarımıza sahip çıkmak üzere eğitimlerimize başlayacağız.

Son derece yetkin bir seçim sistemimiz olsa da Oy ve Ötesi olarak süreçlere sahip çıkıp tüm işleyişi takip ederek sistemin iyiliği adına daha da fark yaratmış olduğumuzu yayınlayacağımız anketimizde de göreceksiniz.

Üstlendiğimiz sorumluluğun önemi ile ilgili bir örnek vermemiz gerekirse; seçim sonrası aldığımız geri bildirimlerde, gönüllülerimizin %48’i  görev yaptıkları sandıklarda itiraz ve şikayetlerde bulunduklarını ve bunlardan büyük çoğunluğunun olumlu sonuçlandığı belirtilmektedir. Bu durum da odak noktamız olan seçim sürecinde uygulanacak kurallara ilişkin bilgilendirme ve bilinçlendirme gereksiniminin halen oldukça yüksek olduğunu gösteriyor.

Oy ve Ötesi olarak sizlerle beraber önümüzdeki günlerde, ülkemizdeki demokratik seçim sürecine ve yönetim hakkına sahip çıkmaya devam edecek ve bir kez daha hep beraber  #OyunuSevenSaydı!  diyeceğiz.

Sevgi ve Saygılarımızla,
Oy ve Ötesi Ekibi

Author: yaprak

Share This Post On