Instagram ve Snapchat Arasındaki Savaş Devam Ediyor

Instagram, Snapchat’e benzemeye devam ediyor, Snapchat ise Instagram’a… Siz hangisini daha sık kullanıyorsunuz? Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Instagram, Snapchat furyasından önce var olduğu için kullanıcılar kendine göre bir kitle oluşturmuşlardı. Snapchat bu yüzden bir tık daha sönük kaldı diyebiliriz.

Her ikisinin yoğunlaştığı amaç farklı bir yandan. Instagram daha geniş bir ağ. Snapchat daha “bizbize” bir ortam oluşturabiliyor çoğu zaman. Marka tarafından bakacak olursak; örneğin Nike’ın en popüler Snapchat hikayesinde 66.000 görüntüleme var. Instagram’da ise ilk hikayesinde 24 saat içinde 800.000 görüntüleme aldı. Gel gör ki Instagram’la Snapchat arasında rekabet asla bitmeyecek gibi duruyor.

Bir markanın Instagram hiklayesinde veya postlarında kendini daha çok gösterebildiğine inanıyoruz. Snapchat’i bir dijital pazarlama aracı olarak düşünürsek, Instagram’a göre biraz sönük kaldığını düşünüyoruz. Ama kabul edelim, Snapchat filtreleri, Instagram hikayelerindeki efektlerden daha başarılı.

Author: yaprak

Share This Post On