Instagram’da arkadaşlarla yaz keyfi:)

Instagram foto

Önce ayak fotoları geldi. Özenle renk renk sürülmüş ojeler, bakımlı ayaklar ve şık sandaletler ile. Oje şişelerinin rengi ve çeşidi like sayısı ile artarken, banyolar, tuvalet masaları bu çekimler için derlendi, toparlandı. Mum ve sabun gibi objelerle renklendirildi. Kaç like aldığını bilmiyorum bu akımın evin derlenip toplanmasına katkısı olduğu kesin.

Sonra bir sahil kenarı eklendi.Çoğunlukla deniz kabukları, şezlong ucu, havuzdan çapraz bir görünüş, bir hasır şapka. Havaalanında alelacele alınmış bir son dakika kitabı-çeyreği okunmuş- ve bazen günlük gazetelerle. Akıllı telefonlar, tabletler ayaklara odaklandı, parmaklar hafifçe aşağı bükülmek suretiyle en zarif poz elde edildi. İşte böyle başladı instagramda yaz.

Sıcakta içtiğimiz soğuk içeceklerin buzlu görüntüsü, beach partylerde uçuşan şıkırtılı pareoların, ellerdeki mojitolarla havaya görüntüsü ile birleşti. Güneşin içine battığı rakı-balık-roka masalarına uzanıp, dönülmez akşamın ufkundayım la ölümsüzleşti. Midyelerin boynu bükük kaldı.

En güzel gösteren filtreleri bilen, uygulama sever insta erbabı arkadaşlarımız canımız ciğerimiz oldu. Bizi en seksi, en havalı, en şipşak aşık olunur, yaz sonu düğünde buluşulur konulu fotoğraf sohbetlerinin tadına bir de fotoğrafları yükledikçe yüklemelere doyamayanlara doyduk. Tatile gidemeyenler için, eski sevgilimizin yeni sevgilisinden bile çok kıskandığımız fotoğrafları like lamadan geçtik belki ama gözümüzün ucuyla da ne gezdi be kardeşim? Gıybetlerini yapmadan edemedik. Fotoğraf çekerken kendinden geçti herkes, “Bakayım bir ama güzel değilsem sakın koyma” nidaları arasında kendimizi çok beğendik.

Ama, beyaz peynirin yanındaki maydonozu kimse görmedi tabakta, buzlu bademlerin içine yanlışlıkla karışmış taze cevizi. İkiye kesilmeden gelmiş sivri biberin ortadan kırıldığındaki çıtırtıyı sesini kimse farketmedi.

Suya daldığımızda, “Herkesin suyun altında kaç dakika kalıyorsun” yarışmalarını hatırladığımızın fotoğrafı çekilmedi mesela, instagramda #negüzelgünlerdi #çocukluğumuzunyazları hastagleriyle paylaşılmadı ama iskeleden denize stil atlamak yerine, karga tulumba atılma keyfini çok özleyenler adına bize bunlarla gelinmesini isteyenlere şimdiden çok like. #instagood budur!

Author: yaprak

Share This Post On