Instagram’da Bir Profil Nasıl Şikayet Edilir?

En sevdiğimiz uygulamalardan Instagram’da birçok fake yani sahte isim var profil var. Hatta bazıları sizin fotoğrafınızı kullanıyor bile olabilir veya sizi direk taklit ediyor… Ancak bunun çözümü var ve Instagram’da birini şikayet etmek oldukça kolay!

Instagram’da şikayet etmek istediğiniz sayfaya giriyorsunuz. Sağ yukarıda üç nokta şeklinde bir buton var. Buraya tıkladığınızda karşınıza şikayet et, engelle gibi seçenekler çıkıyor. Oradan şikayet et yazısına tıkladığımızda size “spam” veya “uygunsuz” diye bir seçenek sunuyor. Oradan “uygunsuz”u seçiyorsunuz ve ardından çıkan 3 seçenekten size uygun olanını seçiyorsunuz. Instagram bu konuda oldukça duyarlı ve sizin derdinizi hemen anlayabiliyor. Karşı tarafın sahte veya uygunsuz olduğunu da çözüyor ve size yardımcı oluyor. Tabii siz de kötülük uğruna bu işe kalkıştıysanız bunu da anlayabilir dikkat! Bunların yanı sıra https://help.instagram.com/contact/636276399721841 bu linkten form da doldurabilirsiniz.

Facebook gibi Instagram’da bizi önemseyen bir sosyal medya platformu. Değerimiz büyük tabii! Eğer birinin sizi taklit ettiğini, uygunsuz içerikler paylaştığını veya sahte olduğunu anladığınızda şikayet bedava! Hak ediyorlarsa gerekeni yapabiliriz. Bu da bizim hakkımız.

 

Author: yaprak

Share This Post On