Intagram’dan Canlı Yayınları 24 Saat Tutabilme Özelliği

Instagram Stories, her çeyrekte %25 büyümeye ve kendine yenilikler eklemeye devam ediyor. Eklenen farklı özellikler ve filtrelerle Snapchat’i geride bırakarak kullanıcılarını daha fazla video çekmeye teşvik ediyor. Instagram’dan ilgi çekecek bir yenilik de “Canlı Yayınları hikayede 24 saat tutabilme” özelliği olarak sunuluyor.
Canlı Yayınları hikayede 24 saat tutabilme özelliğiyle birlikte kullanıcılar, canlı yayınlarını Instagram Hikeyelerinde paylaşabilme ve 24 saat saklayabilme seçeneğine sahip olacak. Böylece canlı yayını kaçıran takipçileriniz, yayınınıza Instagram Hikayelerinizden oynat butonuna basarak ulaşabilecek. Instagram’ın sözcüsü bu konu hakkında, yaratıcı araçlardan konum hikayelerine kadar her anı paylaşmayı kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirtti.
Instagram Story’ye ilginin yoğun olmasına rağmen Canlı Yayının kullanışsız olduğu düşünülüyordu. Bu düşünceye vakit uyuşmazlığı gibi nedenler sonucu canlı yayını kaçırma ve tekrar izleyememe büyük etkendi. Canlı yayınları hikayede 24 tutabilme özelliği ile kullanıcılar daha fazla yayın yapabilecek.

Author: yaprak

Share This Post On