İyi ki doğdun SMS!

Aslında onunla çok eskiden beri tanışıyoruz.Tam 21 yıl, dile kolay. Neler konuştuk bu kadar zamandır, neler anlattık?

Kaç kez ayrıldık? Kaç kez ayrıldığımızı en yakın kız arkadaşlarımıza anlatabilmek için yine ona koştuk. Kaç kez kavuştuk sayesinde? Kaç kez kazandık? Kaybettik?

O bizim ilk göz ağrımız. Zaman geldi paramızı emanet ettik, bankalarla bile onun sayesinde haberleştik. Çocuğumuzun aşı takvimini bize hatırlatmasından tutun da tuttuğumuz takımın gollerine bile onunla sevindik. Yenilgi haberlerine birlikte üzüldük.

Tatil için yol tarifine onunla baktık. Hangi restaurant da ne yenir, daha once o restauranta gitmemiş arkadaşlara nasıl nispet yapılır? Askere giden kuzenimizin arkadaşlarına nasıl veda partisi planlanır? Patrondan nasıl azar işittiğimiz sevgilimize, müdürden köşe bucak sakladığımız eksik raporları departman arkadaşlarımıza nasıl aktardık?

Yazarken kendimizi daha güçlü hissetmemizi sağlayan SMS bu hafta tam 21 yaşına bastı. SMS’in mimarı olan Neil Papworth, ilk mesajında bizlere “Mutlu Noeller!” derken, acaba gün gelip fotoğraflar, videolar, sesli mesajlar iletebileceğimizi tahmin ediyor muydu?

Sevgili Neil, biz SMS’i çok sevdik. İnternet kullanımının artması ile birlikte yeni ve çekici alternatifler büyük bir hızla hayatımıza akmaya devam etse de, hala “1 yeni mesajınız var” bizi heyecanlandırmaya devam ediyor haberin olsun.

featured-407

Author: yaprak

Share This Post On