Kagider Basın ve Kamuoyu Açıklaması

kagider

Dağlıca’da yaşanan saldırıdan dolayı KAGİDER olarak derin bir üzüntü duyduk. Öncelikle bu elim saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Son aylarda sıklıkla aldığımız kayıp haberlerinin ardından ülke içinde ‪#‎istikrar‬, ‪#‎huzur‬ve ‪#‎güven‬ ortamının sağlanması ve korunması için diyalog içinde hareket etmeye çok daha fazla ihtiyacımız olan günler yaşıyoruz.

Her ne olursa olsun ‪#‎barışa‬ ve sorunların barışçıl yöntemlerle çözülebildiği bir ortamın tesis edilmesi gerektiğine inanıyoruz. İçinde bulunduğumuz süreçte ‪#‎Türkiye‬’nin ihtiyacı olan, sağduyulu bir yaklaşımla siyasi istikrarın sağlanması ve gözyaşının dindirilmesidir.

Türkiye’de kadının ‪#‎toplumsal‬ ve ‪#‎ekonomik‬ konumunun güçlenmesi adına çalışan bir sivil toplum kuruluşu olarak biliyoruz ki; kargaşa ve ‪#‎istikrarsızlığın‬ en çok etkilediği kesimler arasında ‪#‎kadın‬ başta gelmektedir.

Ulusal güvenliğimizi ve iç barışı sağlamak, birlik ve beraberlik içinde çözülmeyi bekleyen, her zamankinden acil bir sorun olarak önümüzde durmaktadır. Bu süreci uzun vadede en zararsız şekilde atlatmanın tek yolunun sağduyu ve dayanışma olduğuna inanıyor, tüm kesimleri diyalog ve çözüm odaklı bir tutum almaya çağırıyoruz.

Saygılarımızla,

‪#‎TürkiyeKadınGirişimcilerDerneği‬
Yönetim Kurulu Adına
Sanem Oktar
Başkan

KAGİDER BASIN AÇIKLAMASI: http://goo.gl/D4nY8v 

Author: yaprak

Share This Post On