“Kim Beni Rehberine Nasıl Kaydetmiş?” sorusunu cevaplayan uygulama: GetContact

Telefon numaranızın başka kişilerin rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu gösteren popüler uygulama GetContact, 4 milyarın üzerinde telefon numarası sorgusunun yapıldığı akıllı telefonlar arasında hızla yayılmaya başladı. GetContact uygulaması, sisteme dahil olan kullanıcıların rehberindeki tüm telefon numaralarını ve isimleri alarak kendi havuzunda topluyor. Akıllı telefonlarınızn rehberine erişim sağlayarak, diğer kişilerin sizin telefon numaranızı nasıl kaydettiğini gösteriyor ve aynı şekilde, sizin de diğer kişileri rehberinize nasıl kaydettiğiniz karşıdaki kişilere iletilebiliyor. Ancak, karşıdaki kişinin sizin telefon numaranızı kendi telefon rehberine nasıl kaydettiğini görebilmeniz için, karşıdaki kişinin de GetContact kullanıyor olması gerekmekte.
GetContact, diğer kişilerin rehber bilgileri dışında, telefon numalarını engellemek ve filtrelemek için de kullanılabiliyor. Tanımadığınız telefon numaralarını raporlayabildiğiniz bu uygulama ile, spam aramalar yapan kişiler engellenmiş oluyor.

GetContact Nasıl Çalışır?
GetContact uygulamasını kullanabilmek için İOS cihazlar için App Store’dan, Android cihazlar için Google Play Store’dan arama yaparak uygulamayı indirdikten sonra, sisteme giriş yapmak için açılan ekrana telefon numaranızı girerek, sms ile gelecek olan kodu sistemden onaylamanız gerekiyor. Dolayısıyla, sisteme size ait olmayan bir telefon numarasını yazmanız durumunda, sms kodu size gelmeyecektir ve uygulamayı kullanamayacaksınız demektir. Sisteme giriş yaptıktan sonra, açılan arama ekranına telefon numaranızı yazarak arama butonuna basmanız yeterli oluyor. GetContact sistemi, havuzundaki numara ve isimler arasından sorguladığınız numarayı araştırıyor ve bu telefon numarası ile eşleşen tüm kayıtları ekrana sunuyor.

Author: yaprak

Share This Post On