Slack Üstünden Skype Görüşmesi Yapılabilecek

slack-skype-görüsmesi

Slack uygulaması bir buçuk yıl öncesine kadar pek fazla kişi tarafından bilinmiyordu. Hatta kimse tarafından bilinmiyordu desek yanlış olmaz.

İş yerinde her gün yapılan işler hakkında konuşmak, iletişim kurmak her mesajlaşma uygulamasıyla sağlanamayabiliyor.Skype, Messenger ve benzeri uygulamalar yazışma ihtiyacını giderse de iş yerinde herkesin her an gerçekleştirilen işler konusunda konuşabileceği bir uygulamaya ihtiyaç duyulabiliyor. Slack uygulaması işte bu ihtiyacı gidermek adına geliştirilmiş bir uygulama olarak şimdilerde öne çıkmaya başladı.

Şimdi ise Slack ve Skype güçlerini birleştiriyor. Bugün çıkan özelliğiyle ile artık Slack üstünden Skype görüşmelerinizi başlatabileceksiniz.

Bu özellik sayesinde bulunduğunuz kanalda yada çalışma arkadaşlarınızın direkt mesaj sayfalarında ‘/skype’ komutunu kullanarak görüntülü konuşmayı tek komut ile başlatıyorsunuz. Kanalda bu komutu kullandığınızda kanalda bulunan herkesi ortak görüşmeye alırken, birebir de görüşmeler yapabiliyorsunuz. İşin bir başka güzel tarafı ise bunları yapmak için Skype hesabına ihtiyacınızın olmaması. Yani kanalda yada birebir görüşmede ‘/skype’ komutu kullandığınızda direkt olarak görüşmek istediğiniz kişiye bağlanıyorsunuz.

Author: yaprak

Share This Post On