Snapchat’ten Dikkat Çekici Bir Ürün: ” Spectacles “

Sürekli olarak Facebook servisleri tarafından kopyalanmasıyla konuşulan sosyal medya uygulaması Snapchat, popülerliğini kaybediyor gibi görünse de, Snapchat’in geliştiricisi Snap buna aldırış etmeden, geçtiğimiz yıl Spectacles adını verdiğini ilk giyilebilir ürününü satışa sunmuştu. Tam olarak umduğunu bulamadığı “giyilebilir teknoloji” alanında bir kez daha şansını denemek isteyen geliştirici firma Snap, bu gözlüğün yeni bir sürümü daha bugün görücüye çıkardı. Geçen yıl, satamadığı 300 binden fazla gözlük sebebiyle, 40 milyon dolar kaybeden şirket, bu gözlüğün yeni sürümüyle karşımıza çıktı. Tasarımsal olarak ilk sürümle hemen hemen birebir aynı olan yeni Spectacles, farkını teknik detaylarla ortaya koyuyor. Örneğin, bu yeni gözlük su geçirmiyor. Ayrıca, daha hafif elektronik donanımlar kullanılan bu gözlük, video çözünürlüğünü artırıyor.
Tasarımı itibariyle, hala daha çok kadınlara yönelik bir seçenek olan Spectacles, içerisinde yer alan kamerayla 10 saniyelik videolar da kaydedebiliyor ve bu kamera, artık 1.088 x 1.088 piksel çözünürlük yerine, 1.216 x 1.216 piksel çözünürlük sunuyor. İçerisine fotoğraf modu eklenen ve böylelikle Snaplar kaydedebilen Spectacles, çift mikrofonu sayesinde de sesi daha iyi alıyor. Tüm bu götüntüler, WiFi üzerinde Snapchat’e hızlı şekilde aktarılabiliyor.

İlk versiyonu 130 dolara satılan gözlük, artık 150 dolara satılacak. Yeni özellikleriyle beraber, fiyatı da artan Spectacles, üç farklı renk seçeneğine sahip. Avrupa’da satışların 3 Mayıs tarihinde başlayacağı gelen bilgiler arasında.

Kaynak: < https://bit.ly/2HxCSaQ >

Author: yaprak

Share This Post On