Sosyal Medya Dersi: 101

Dijital dünya büyürken hep aklımızda bir soru; nasıl bu kadar gelişti. Başta mobil cihazlarımızdaki değişimler en etkili faktör. Mobil cihazlarımız büyüdükçe, geliştikçe dijital iletişimde devrim oluyor diyebiliriz. Tabii bunda sadece mobil cihazlar değil sosyal medyadaki gelişme de büyük rol oynuyor.

Cep telefonları ve sosyal medya uygulamaları o kadar birbiriyle bağlantılıdır ki, telefonunuz veri bulunmadığında neredeyse tamamlanmamış gibi hissedebilir. Sosyal Medya hem ticari hem de kişisel kullanım için bir iletişim biçimi olarak kalmaya devam ediyor çünkü en hızlı iletişim aracı! Tartışmalara katılmayı ve çoğunlukla tanıdığınız insanlarla etkileşimli olmayı ihmal etmeyin. Tutarlı bir takipçi listesi oluşturmak en ulvi göreviniz olmalıdır. Sayfanızdaki düzenli postlar veya başkalarının postlarına etkileşim, çevrimiçi görünürlüğünüzü ve pazarlama erişiminizi artırmanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Şirketinizin marka elçisi olun, şirketinizin sayfasındaki fotoğrafları etiketleyin veya paylaşın, mesleğinizin adını profilinize ekleyin. Sosyal Medya, herhangi bir şeyi gönderme özgürlüğünü verir, ancak dikkat; her özgürlüğün bir sınırı vardır.

Sosyal medyanın iş ve ilişkiler gibi daha önemli şeylerden rahatsız olmamasını sağlayın. Sosyal medyadan kişisel yaşamınızda ve iş girişimlerinizde de en iyi şekilde yararlanabilmenin kurallarını ve yönergelerini iyi anlamalı, doğru kullanmalı ve başarılı bir hedef kitle yaratmalıyız.

Author: yaprak

Share This Post On