Spotify’dan Yenilik: “Messenger için Grup Çalma Listeleri”

Müzik dinlemekten keyif alan ve sürekli yeni müzik arayışında olanların severek kullandığı Spotify, Messenger üzerinden arkadaşlarınızla çalma listesi oluşturabilmenin deneyimini sunuyor.

Bu uygulama seyahatler, partiler için uzun uğraşlarla hazırlanan listelerin yerine partideki veya seyahatteki kişilerin listeye müzik ekleyebilmesiyle daha kolay ve keyifli hale gelecek. “Messenger için Grup Çalma Listeleri” ile kullanıcılar, hem arkadaşlarının müzik zevklerini yakından takip edebilecek hem de favorilerini de bir araya getirdikleri ortaklaşa bir müzik listesi oluşturabilecek. Facebook Messenger’da sohbet eklentisi olan bu özellik, grup sohbetindeki herkesin istediği şarkıyı ve listeyi kolayca paylaşabilmesine imkan veriyor. Ayrıca Grup Çalma Listesi oluşturulduğunda, sohbet içinde olan diğer kişiler Spotify’da olmasalar bile mavi “+” ikonunu tıklayarak Spotify Sohbet Uzantısı aracılığı ile yeni şarkıları doğrudan ekleyebilecek.
Spotify bu eklentiyle mevcut kullanıcılarını daha fazla müzik dinleme konusunda teşvik ederken potansiyel kullanıcılarına da kendisini göstermeyi amaçlıyor. Facebook’un 2 milyar kişiye yaklaşan kullanıcısı da Spotify için güzel bir fırsata dönüşeceğine benziyor.

Author: yaprak

Share This Post On