Türk girişimcinin video içerik ağı BuzzMyVideos dünyaya açıldı!

Video içerik, yayıncılar ve markalar için özellikle içerik pazarlama faaliyetlerinde kullandığı son zamanların en büyük trendlerinden biri. Dünyada olduğu kadar Türkiye’de de yavaş yavaş popülaritesini artıran video içeriklerin üreticileri için videolarını daha fazla kişiye ulaştırmak ve bunları paraya dönüştürmek için kullanabileceği yeni bir ağ olan BuzzMyVideos ise Türkçe desteğiyle şu an betadan çıkarak herkesin kullanıma açılmış durumda.

BuzzMyVideos’u çoklu kanal ağı ve geliştiriciler programı aracılığıyla video içerik üreticilerinin videolarından para kazanmalarının önünü açan ve video görüntülemelerini artıran yeni bir uluslararası plarform olarak tanımlamak mümkün. Bir süredir beta sürümü yayında olan BuzzMyVideos‘u bizim açımızdan önemli hale getiren ise ağın İngilizce, Rusça ve Fransızca haricinde Türkçe olarak da hizmet veriyor oluşu.

BuzzMyVideos’un ilk açıldığı pazarlardan birinin Türkiye olması ise çok sürpriz değil. Nitekim Londra merkezli girişimin kurucuları eski YouTube çalışanları olan Paola Marinone ve Bengü Atamer‘den başkası değil.
Türk girişimcinin projesi BuzzMyVideos’un şimdiye kadar 5 binden fazla video üreticisini platformuna çektiği biliniyor. Platformun betadan çıkmasıyla bu sayının artması beklenirken girişimin gelecek hedeflerinde diğer pazarlara da hızla yayılmak var.

YouTube’daki tecrübelerini BuzzMyVideos’a taşıyan Marinone ve Atamer, platformun şu ana kadar 2.3 milyar izlenme sayısı ve 13.5 milyon üyeye ulaştığını söylüyor. Henüz çok yeni bir girişim için bu çok da azımsanacak bir sayı değil.
Video üreticilerinin YouTube üzerindeki video görüntüleme ve abone sayılarını artırmasına yardımcı olacak ve kazançlarını artırmasını sağlayacak BuzzMyVideos ayrıca reklamverenler için de eğlence, yemek, güzellik, müzik, teknoloji ve oyun gibi ana kategorilerdeki videolar için aylık 130 milyondan fazla görüntüleme ve dünyanın çeşitli yerlerindeki video içerik üreticilerine ulaşma sözü verdiğini belirtelim.

buzz

Author: yaprak

Share This Post On