Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırmasında Liderlik GittiGidiyor’un!

Türkiye’deki web sitelerinin gerçek kullanıcı sayılarını (Real User), internet kullanıcı aktivitelerini (sayfa görüntülenme, süre, ziyaret sayısı vb.) ve web sitelerinin sosyo-demografik profillerini tespit etmek için çalışan Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB), 2015’in en güncel sonuçlarını açıkladı. Üye web sitelerinin ve kullanıcıların internet davranışlarını inceleyen, yaklaşık 1.500 web sitesinde, 29,9 milyon gerçek kullanıcı üzerinden cinsiyet, yaş, sosyo- ekonomik statü, il gibi kırılımlarla veri analizi yapan IAB’nin yeni rapor sonuçlarına göre GittiGidiyor Nisan ayında yine liderliğini koruyor.

IAB’nin Nisan 2015 araştırma sonuçlarına göre 14 yıldır Türkiye’nin güvenilir online alışveriş platformu olma durumunu sürdüren GittiGidiyor, Türkiye geneli e-ticaret kategorisinde hem ziyaretçi sayfa görüntülenmesi, hem gerçek kullanıcı, hem de tekil ziyaretçi kriterlerinde birinci sırada yer alıyor.

2010 yılından bu yana devam eden Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nın (IAB) en yeni verilerine göre GittiGidiyor, 2015’in hem Mart hem de Nisan ayında 25-34 ve 35-44 yaş grupları arasında hem kadın hem de erkeklerin tercih ettiği e-ticaret siteleri arasında lider konumda.

Author: yaprak

Share This Post On