Tweetlerinizi Nasıl Otomatiğe Alabilirsiniz

Tweetlerinizi nasıl otomatiğe alabilirsiniz: İşte bunun için 3 yararlı twitter uygulaması

Tweet atmak zamanınızı mı alıyor?

İçerikleri otomatik olarak mı paylaşmak istiyorsunuz?

Takipçilerinizin en aktif ve etkileşime açık olduğu zaman diliminde otomatik olarak içeriklerinizi paylaşabileceğiniz twitter araçları mevcut.

Bu metin sayesinde en uygun zamanda tweetlerinizi otomatik olarak nasıl paylaşacağınızı keşfedeceksiniz.

Neden Tweetlerimizi Otomatikleştiririz?

Twitter içeriklerinizi planlamak oldukça zaman kaybı bir iştir. Aklınıza herhangi bir fikrin gelmediği veya yeni bir içerik oluşturmakta zorluk çektiğiniz zamanlar olmuştur. Twitter’ı otomatikleştirmek içeriklerinizi planlamak için harika bir yoldur. Paylaşımlarınızı otomatiğe alarak hedef kitlenizin etkileşimi en yüksek olduğu zamanda tweetlerinizi planlayabilirsiniz.

tt-twitter-apps-480

İlk paylaştığınız içerikleri takipçilerinizin küçük bir kısmı görebilir bu yüzden aynı içeriği birden fazla paylaşmanız gerekebilir. Akıllıca bir planlama ve otomasyon sayesinde Twitter’da engellenmeden içeriklerinizi tekrar paylaşabilirsiniz.

#1: Tweriod İle Ne Zaman Tweet Atacağınızı Öğrenin

Twitter’da içeriklerinizi planlamadan önce takipçilerinizin aktivitelerini kontrol edin. Hedef kitlenizin Twitter’da en aktif olduğu zamanı bilmek isteyeceksinizdir. Bu etkileşimi arttırmak için gerekli ilk adım.

Etkileşimin en yüksek olduğu zamanları analiz edebileceğiniz birçok araç vardır. Bunlardan ücretsiz ve en kolayı Tweriod. Bu araç takipçilerinizin en aktif oldukları zaman dilimlerini gösterir.

Başlamak için Tweriod sayfasına gidin ve Twitter hesabınızla giriş yapın. Zaman diliminin Twitter profiliniz ile uyumlu olduğuna dikkat edin. Giriş yaptıktan sonra ücretsiz analiz için ana sayfadaki ‘Benim Analizim’ kutucuğuna tıklayın.

tt-tweriod-my-analysis

Sonuç sayfası size hafta içi ve hafta sonu olarak etkileşimin en yüksek olduğu zamanları verecek. Örneğin, aşağıdaki Twitter hesabında hafta içi öğleden sonra 5’ten 7’ye kadar ve sabah 8’den 9’a kadar etkileşimi en yüksek olduğu saatler.

tt-tweriod-my-analysis-weekdays

Aynı zamanda kontrol panelinizde takipçilerinizin ne zaman çevrim içi olduğunu görebilirsiniz. Aşağıdaki sonuçta gördüğünüz gibi takipçiler hafta içi ve hafta sonları aynı zaman dilimi arasında aktifler.

tt-tweriod-my-follower-analysis-weekends

tt-tweriod-my-follower-analysis-weekdays

#2: Paylaşımlarınızı Buffer’da Planlayın

Buffer gibi bir planlama aracı size oldukça zaman kazandıracaktır.

Twitter hesabınızla giriş yaptıktan sonra planlama menüsüne tıklayın.

Zaman dilimi ayarlarının Twitter hesabınızla aynı olduğuna dikkat edin.

tt-buffer-schedule-timezone

tt-buffer-schedule-weekend

Takipçilerinizin en aktif olduğu zamana göre, paylaşımlarınızı hafta içi ve hafta sonu olarak planlayabilirsiniz. Ne kadar sıklıkla paylaşım yapacağınızı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Buffer, aynı zaman dilimindeki geçmiş 5.000 etkileşimleri ve benzeri profilleri analiz eden beta özelliği vardır. Planlama sayfasında en uygun zamanlama aracını deneyin.

tt-buffer-optimal-timing-tool

Günde ne kadar paylaşım yapacağınızı işaretleyin bu sayede program size en uygun saat dilimini sunacaktır.

tt-optimal-scheduling

Author: yaprak

Share This Post On