Twitter’ın 140 Karakteri Değişiyor mu?

twitter

Twitter sık sık eleştirilere konu olan 140 karakter limitini sonunda kaldırıyor. Re/Code’un konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, şirket kullanıcıların Twitter’da uzun formatta paylaşımlar yapmasını sağlayacak yeni bir ürün geliştiriyor. Bununla birlikte tweet’lerdeki 140 karakter limitini koruyacak Twitter, bu karakterlerin sayımı konusunda yapacağı değişikliklerle kullanıcıların sözlerine daha fazla yer açıyor.

Twitter’ın karakter limitini öne çıkarmayan yeni ürünün teknik detaylarıyla ilgili henüz net bir bilgi yok. Ancak kullanıcı tarafında böyle bir talep olduğu açık. 140 karakter limitine karşılık kullanıcıların uzun formattaki paylaşımları yapmak için geliştirdiği çözümlerin başında, paylaşmak istedikleri metinleri fotoğrafa dönüştürme geliyor. Halihazırda reklam verenlere sunulan Twitter Cards da akla gelen bir diğer çözüm.

140

Tweet’lerde karakter limitini değiştirmeden kullanıcıya söyleyecek daha fazla söz bırakacak bir diğer yenilik de Twitter’ın gündeminde. Bunun için 140 karakter sayımını değiştirmeyi planlayan Twitter, bağlantılar, kullanıcı hesap isimleri gibi karakterleri tweet karakter sayımından çıkarmayı planlıyor. Twitter’ın bunun için geç bile kaldığı söylenebilir.

Author: yaprak

Share This Post On