Whatsapp’da GIF Dönemi

vatsapBiliyorsunuz artık SMS atmak tarihe karıştı, hayatımız internet oldu ve Whatsapp ölümsüzleşti. WhatsApp yeni güncellemeleriyle oldukça konuşulmaya devam ediyor. 1 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın, iOS sürümü için yeni bir güncelleme yayınladı.

Yepyeni GIF özelliği ile kullanıcıların kendi içeriklerini oluşturmasına ve paylaşmasına imkan tanıyan Whatsapp telefonunuzda yer alan GIF’leri gönderebilmenizi sağlıyor. WhatsApp ve Giphy arasında yapılan iş birliği sonucunda popüler GIF’lere de anında ulaşabileceksiniz. Ayrıca, güncelleme ile birlikte GIF düzenleme özelliğine kavuşan WhatsApp, kullanıcıların kendi içeriklerini oluşturmasına imkan tanıyor. Aynı zamanda 6 saniyelik videoları GIF’lere dönüştürebilmenizi sağlayan güncelleme, iPhone 6s ile birlikte duyurulan Live Photos özelliği kullanılarak yapılan çekimleri WhatsApp üzerinden paylaşmanızı sağlıyor.

WhatsApp’ın GIF desteğini Android kullanıcılarına ne zaman sunacağı henüz bilinmezken, iOS kullanıcılarının tüm bu yeniliklere erişmek için App Store üzerinden WhatsApp’ı güncellemeleri yeterli.

Author: yaprak

Share This Post On