WhatsApp’dan Yöneticiler için Yeni Grup Ayarı

1.5 milyar aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp kullanıcılarına yeni bir “Whatsapp Grup” deneyimi yaşatacağını duyurdu.
Son aylarda, grup deneyimini geliştirerek yeni özellikler ekleyen Whatsapp,  grup açıklamaları, yakalama özelliği ve daha önce çıktıkları gruplardan tekrar tekrar eklenen insanlar için koruma içeriyor.

Whapapp kendi blogunda yaptığı açıklamayla yalnızca yöneticilerin bir gruba mesaj gönderebildiği yeni bir grup ayarı başlatacak. Bu özelliğin en büyük amacı insanların whatsapp gruplarını kullanmasının sebeplerinden birkaçı olan okullardaki ebeveynler ve öğretmenler, toplum merkezleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar dahil olmak üzere önemli duyurular ve bilgiler almaktır. Bu yeni ayar kullanıma sunularak kullanıcılar, böylece yöneticiler bu kullanım durumları için daha iyi araçlara sahip olabilecekler.

Bu ayarı etkinleştirmek için, “Grup Bilgisi” ni açın, Grup Ayarları> Mesajları Gönder’e dokunun ve “Yalnızca Yöneticiler” i seçin. Bu ayar, uygulamanın en yeni desteklenen sürümlerinde tüm dünyadaki tüm kullanıcılara yayılıyor.

Author: yaprak

Share This Post On