Whatsapp’ın Püf Noktaları

whatsapp

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, pek çok özellik sunuyor. Peki, WhatsApp’ın az bilinen özellikleri neler? İşte WhatsApp ipuçları ve püf noktaları.

Akıllı telefonlar için onlarca mesajlaşma uygulaması olmasına karşın, hiçbir uygulama WhatsApp kadar dikkat çekemiyor. Ancak 1 milyara yakın sayıda kullanıcısı olmasına karşın bu kullanıcıların pek çoğu WhatsApp‘ın pek çok özelliğini bilmiyor.

Esasında WhatsApp‘ın çok fazla gizlisi, saklısı yok. Ancak açıklayacağımız şeyleri önceden bilmeniz için uygulamayı detaylı şekilde incelemiş olmanız gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca sadece uygulamayı incelemek dışında, güncellemeler takip edilerek yeni özellikler de keşfedilebilir.

Peki, WhatsApp tarafından sunulan fakat herkesin bilmediği özellikler neler? Hadi hep birlikte WhatsApp’ın az bilinen özelliklerine yakından bakalım. İşte WhatsApp ipuçları ve püf noktaları.

whatsapp-numara-degistirme

WhatsApp’a kayıtlı numaranızı değiştirebilirsiniz

WhatsApp uygulamasına kayıt olduğunuz numaranızı değiştirebilmenize olanak sağlıyor. Bunun için yapılması gereken, Ayarlar>Hesabım yolunun izlenmesi ve açılan sayfada numaramı değiştir bölümü ile numaranın güncellenmesi. Bunu yaparak WhatsApp mesajlaşmalarınızı koruyarak numaranızı güncellemiş olursunuz.

Ancak bunu yapmayıp mesajlarınızı kaybetmeyi göze alıp sıfırdan yeni numaranız ile WhatsApp hesabı oluşturursanız, yeniden 1 yıl ücretsizWhatsApp kullanma hakkı edineceğinizi de hatırlatalım.

WhatsApp’ta engellendiğinizi nasıl anlarsınız?

WhatsApp‘ta bir kişiyi sohbet ekranında görmeyerek, bir kişinin profil fotoğrafının hiç değişmemesi, mesaj gönderilse dahi gönderildi işaretinin hiç görünmemesi ya da arama yapılamaması, o kişi tarafından engellendiğinizi gösterir.

whatsapp-fotograf-indir

WhatsApp fotoğraflarının galeride görünmemesini istiyorsanız!

Android için WhatsApp‘da gönderilen ya da gelen fotoğrafları galeride görmek istemiyorsanız, Ayarlar>Sohbetler ve Aramalar>Medyayı Otomatik İndir yolunu izleyerek, görüntüler yanındaki işareti kaldırabilirsiniz.

iOS için WhatsApp‘da gönderilen ya da gelen fotoğrafları galeride görmek istemiyorsanız, Ayarlar>Resimler yolunu izleyerek WhatsApp erişimini kaldırabilirsiniz.

whatsapp-veri-kullanimmi

WhatsApp veri kullanımını azaltın

Eğer WhatsApp‘ın çok fazla veri kullandığını düşünüyorsanız,Ayarlar>Sohbetler ve Aramalar yolunu izleyerek fotoğrafların indirilmesini engelleyebilir ya da aramalarda düşük veri kullanımı seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Author: yaprak

Share This Post On