Whatsapp’tan Kurtarıcı Özellik:”Gönderilen Mesajları Geri Alma”

Whatsapp kullanıcılarının merakla beklediği yazılanı geri alma özelliği çok yakında uygulamaya geçiyor.
Facebook’un bünyesindeki hızlı mesajlaşma uygulamaları arasındaki en popüler ve yenilikçi platform Whatsapp, gönderilen mesajların sonrasında geri alınabileceğini kendi sitesinden duyurdu. Whatsapp’tan birine yanlışlıkla mesaj gönderirseniz ya da pişman olursanız bu yeni özellikle mesajlarınızı geri alabileceksiniz.
Sıkça Sorulan Sorular sayfasındaki bilgilere göre “Geri Al” özelliği ile bir grup veya bireysel mesajlaşma ekranında gönderilen mesajı geri almak mümkün olacak. Ancak Whatsapp, bu özellik için bir zaman kısıtlaması belirledi. Kullanıcıların gönderdikleri mesajı geri alabilmesi için 5 dakikası olacak. Belirlenen süreden sonra mesaj geri alınamayacak. İşlemin başarıyla tamamlandığına dair kullanıcıya “mesaj geri alındı” uyarısı iletilecek. Mesajları geri almak isteyen Android kullanıcıları, mesaja dokunup basılı tutarak Menü tuşuna, ardından Geri al’a tıklayarak işlemi gerçekleştirebilir. iPhone ve Windows Phone kullanıcıları ise, mesaja dokunup basılı tuttuktan sonra Geri al’a tıklayarak işlemi uygulayabilir.
İletilen mesajların başarıyla geri alınabilması için her iki kullanıcının da Android, iPhone veya Windows Phone için en son WhatsApp sürümünü kullanıyor olması gerekiyor. Sürümler iki tarafta farklıysa geri alma işlemi yapılamıyor.
Whatapp bu yeniliği kendi sitesinden duyurduktan sonra kaldırsa da merakla beklenen bu kurtarıcı özelliğin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulacağı bekleniyor.

Author: yaprak

Share This Post On