Youtube Dijital Pazarlama Sektöründe Ne Kadar Önemli?

Dijital dünyada oldukça konuşulan bir platform daha var ve aslında hepimiz buna senelerdir hakimiz. Youtube! Evet, yıllardır içinden çıkamadığımız, videolarda kendimizi kaybettiğimiz müzik dinlediğimiz, güldüğümüz, eğlendiğimiz…

Bu ara baya ilgi gören Youtube’da blogger furyası var. Birbirinden farklı Youtuber’lar takip ettiğimiz bir platforma dönüştürdü Youtube’u belki siz şu an ‘’biz zaten takip ediyorduk diyeceksiniz’’ ama şimdi kızların da ilgi alanı oldu. Sizce neden? Çünkü makyaj, doğru bildiniz! Peki nedir bu Youtuber olmak? Öncelikle üretken misiniz? Sürekli anlatacak hikayeleriniz, bitmeyen içerikleriniz, yaratıcılığınız var mı? Çünkü Youtube’da bir video çekerken hem yaptığınız işi anlatıyorsunuz hem de kendinizden bilgiler veriyorsunuz. İşte burada samimiyet devreye giriyor. Ne kadar samimisiniz? Samimiyetiniz gerçek mi? Gerçekse karşıya da doğru gidiyor mu? Bunlar Youtuber’lar için önemli detaylar. Peki Youtube kanalınızı uygun hale getirdiniz mi? Yani profil fotoğrafınız, kapak fotoğrafınız gibi detayları videolarınıza göre düzenlediniz mi? Unutmayın takipçileriniz sizin Instagram hesabınıza kadar inceliyor! Gelen yorumlara düzenli yanıt veriyor musunuz? Takipçileri kızdırmak en büyük risk! Son bir öneri; Youtube videonuzu ekledikten sonra videonun açıklamasını gerekli bilgiler niteliğinde yazmayı unutmayın. Seo bazında değeri büyük.

Siz de bir Youtuber’sanız veya Youtube platformuna geçiş yapıp video çekmeyi düşünüyorsanız; yukarıda yazdıklarımıza dikkat etmenizi öneririz. Doğru kitleye hitap etmek, sağlıklı bir takipçi düzeni oluşturmak ve en önemlisi başarılı olup adından söz ettirmek şimdilik tek isteğiniz olmalı.

Author: yaprak

Share This Post On