Youtube Yorumlarında Flaş Yenilikler!

YouTube logo on the front view Apple MacBook Pro screen. YouTube presentation concept. YouTube is a video-sharing site allows users to upload, view, and share videos. Varna, Bulgaria - May 31, 2015.

 

Google YouTube‘u daha interaktif bir platforma dönüştürmek için videolarına 6 yeni yorum aracı ekledi.  YouTube, çok geniş bir kullanıcı kitlesine ve alt yapıya sahip olmasına rağmen, video paylaşım konusundaki liderliğini Facebook‘a hatta Amazon‘un Twitch‘ine kaptırma riski taşıyor. YouTube videoları her ne kadar çok yoğun tartışmaların/kavgaların yaşandığı mecralar olsa da YouTube’da yorum özelliği çok gelişmiş sayılmaz.

Buna göre, içerik üreticileri artık YouTube yorumları üzerinde çok daha detaylı kontrole sahip olabilecekler. Hatta YouTube videolarının her biri kendi başına bir sohbet kanalı gibi işleyebilecek. Yeni yorum araçları içerik sahibinin beğendiği bir yorumu en yukarı taşıyabiliyor ev böylece içerik üreticisi herkesin görmesini istediği yorumları ve açıklamaları, en tepede tutabiliyor. Ayrıca içerik üreticileri artık yorumların altına özel bir kalp işareti bırakabilecek.

İçerik üreticisi kendi yorumlarına renk kodu da ekleyebilecek. Uzun tartışmalar arasında izleyiciler, içerik üreticisinin yorumlarını daha kolay görebilecek. İçerik üreticileri ayrıca yorumlar için belli kullanıcıları moderatör olarak atayabilecekler veya belli kelimelerin kullanılmasını yasaklayabilecekler. Yine çok uygunsuz olabileceği şüphesi oluşturan yorumları onaydan geçirerek yayınlamak gibi bir seçenekleri de olacak.

Author: yaprak

Share This Post On