​Sosyal Medyada “Famelogger” Dönemi Başlıyor

Ünlüler ve fanlarını sadece sosyal medyada değil fiziksel ortamda da bir araya getiren yeni sosyal medya uygulaması Famelog, Tarihi Beykoz Kundura’da Bugececo partnerliği ile gerçekleşen özel gecede tanıtıldı. Aralarında Şeyma Subaşı, Mirgün Cabas, Tuba Ünsal, Müjde Uzman, Arda Türkmen, Mustafa Seven, Ezgi Avcı, Murat Evgin gibi ünlü isimlerin de bulunduğu geceye 2000 kişi katıldı. Gecede dünyaca ünlü DJ’ler Stimming, Matthias Meyer ve Yokoo canlı performansları ile beğeni topladı.
Ünlülerin fanları ve markalar ile ilişkilerinin yönetiminde yeni bir dönem başlatan kendi alanında dünyada bir ilk olan Famelog; Startup yatırımlarıyla adından söz ettiren Tarık Yıldırım tarafından kuruldu ve uzun bir araştırma geliştirme sürecinin ardından Şule Bilgi ile birlikte hayata geçirildi.
Takipçiler ve fanlar sosyal mecralardan ünlüleri ilgiyle takip ediyor, fan grupları oluşturup etkinlikler düzenliyor. Ünlüler ve fanları arasında zaman zaman gerçekleşen yorum ve like gibi etkileşimler, yoğunluktan dolayı gözden kaçabiliyor. Bu durum, çözüm odaklı bir fikirle Famelog uygulamasını oluşturdu. Famelog’u yaygın sosyal medya mecralarından ayıran en büyük özellik, yalnızca ünlüler, onların takipçileri ve markaların bir araya geldiği bir platform olması. Famelog’u ayrı kılan bir diğer özellik ise bu buluşmayı sosyal ağla sınırlamayıp, farklı proje ve etkinliklerle ünlüler ve fanlarını fiziki olarak da bir araya getirmesi. Ünlüler ve markalar uygulama içinde “Famelogger” olarak anılıyor ve “Celebrities&Brands kapısından sisteme giriş yapıyor. Fanlar ise “Followers&Fans” kapısından giriş yapıyor ve sonrasında kendi aralarında farklı statülere ayrılıyorlar. Böylece fanlar hayranı olduğu ünlüyü takip ederken, üyelik statüsünü yükselterek ünlüyle etkileşime geçmesini sağlayacak bazı ayrıcalıklar edinebiliyor. Örneğin Premium Fan statüsüne geçen fanlar, ünlünün kendisine sağladığı bazı avantajlardan yararlanma hakkına sahip olabiliyor. Markalar ise Famelog etkinliklerine veya ünlülerine sponsor olarak, uygulama içinde Famelogger olarak profil yaratma hakkını kazanıyor. Famelog’un, üyelik sisteminin sağladığı bağış yöntemiyle sosyal sorumluluk için yeni bir alan yaratması da uygulamanın çok yönlü avantajlarına iyi bir örnek oluşturuyor.
Ünlülerin fanları ve markalar ile ilişki yönetimlerine yön veren, ayrıcalıklı bir platform olarak kurgulanan Famelog, iOS ve Android üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Author: yaprak

Share This Post On