11-17 Ocak Gündemin Sosyal Medyası

Bu hafta sosyal medyada en çok konuşulanlar “Gündemin Sosyal Medyasında”

Sultanahmet’te meydana gelen canlı bomba saldırısında 10 kişi öldü, 2’si ağır 15 kişi yaralandı. Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş canlı bombanın 1988 doğumlu Suriye uyruklu bir kişi olduğunu söyledi.

sultanahmet

TÜBİTAK’ın reddettiği İlayda Şamilgil, NASA’nın Mars projesine seçildi!

ilayda

 

TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından bunalıma girdiği ifade edilen 13 yaşındaki Ayşe Berrin Yılmazlar’ın cansız bedeni, evinin banyosunda asılı halde bulundu.

teog

 

Şair Nazım Hikmet, doğumunun 114. yılında, 1951 yılının Haziran ayında ülkesine veda ettiği Tarabya rıhtımında denize karanfiller atılarak anıldı.

nazımhikmet

 

Uluslararası Uzay İstasyonu astronotlarından Scott Kelly, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, uzayda yetiştirilen çiçeğin ilk kez açtığını duyurdu.

 

çiçek

 

Sosyal paylaşım sitesi Twitter kullanıcıları, artık 24 saatlik anketler yerine 5 dakikalık anketler düzenleyebilecek.

3

 

 

Çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Akbank Sanat ve Resim ve Heykel Müzeleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması” için bugün başlayan başvurular 2 Nisan’a kadar sürecek.

akbank

 

Gelecek beklediğimizden de yakın! Boston Kpro, yapay kornea ve bir lensin birleşmesiyle oluşturuldu. Görme yetisi oldukça kısıtlı olan bir kadın bu operasyondan sonra neredeyse 6-7 kat daha iyi görmeye başladığını belirtti.

lens

 

Irkçı mesajlar ve içeriklerle baş etmekte zorlanan sosyal medya devi Facebook, bu sorunla baş edebilmek için köklü medya kuruluşu Bertelsmann ile anlaştı.

bertelsmann

Online müzik platformu Spotify, efsane müzisyen David Bowie’nin ölümü sonrasında San Francisco’da bulunan ofislerindeki şirket bayraklarını yarıya indirdi.

spotify

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Testlerine devam edilen özellik, kullanıcıların arama yaptığı kişiler hakkında daha fazla bilgiye ulaşmasını sağlıyor.

instagram

Google Maps yakında nereye gideceğinizi tahmin edecek. “Sürüş Modu” olarak adlandırılan özellik geçmişinizi ve o anki konumunuzu göz önünde bulundurarak gideceğiniz yere dair tahminlerde bulunmaya çalışacak.

maps

Google, sanal gerçeklik yarışında geride kalmamak için şirket çatısı altında sanal gerçekliğe özel ayrı bir departman oluşturma kararı aldı.

sanal

10 yılı aşkın süredir hayatımızda olan ve o zamandan beri ücretsiz video görüşme imkânı sağlayan Skype PC’lerde grup görüşme özelliği sunan Microsoft’un görüntülü sohbet servisi, bu özelliğini artık mobil platforma da taşıdığını duyurdu.

skype

Author: yaprak

Share This Post On