2017 Dijital Marka ve Pazarlama Trendleri

2017

2016 bitiyor, yepyeni bir yıla günler kaldı! Bu demek oluyor ki; şirketinizdeki dijital hayatı yeniden değerlendirme zamanı geldi! Buyrun; sizlere 2017 için hazırladığımız Dijital Marka ve Pazarlama Trendleri listesine bir göz atalım.

-Gelişmiş analizlerden elde edilmiş algısal kavramalar, pazarlamacıların dijital alandaki davranışlarını ve tahmin yürütmelerine yardımcı olacaktır.

-Ne yaptığın değil, yaptığının nereye geldiği önemli. Bu durumda, mobil arama ağı hakim olduğu için GPS tabanlı SEO geçitler devreye giriyor.

-Masaüstleri mobil reklamların lehine dönmeye devam edecek gibi duruyor. Web siteleri tüm dijital reklamcılık alanı için bir temel haline dönüşecek.

-Çoğu sosyal medya platformu reklam ile virüs kaynaklı mesajlar arasındaki farkı ayırt etmeyi imkansız hale getirecek. Böylece sponsorluklar ve reklam üretimine daha fazla odaklanılacak.

-Web site markası; kullanıcı deneyimi, mobil ve masaüstü arasındaki mücadele endüstri tasarım zorluğuna yol açabilir.

-Haber ağlarında, organik gazetecilik ve sahte haberlerle mücadele sürecek gibi duruyor.

-Siber saldırılar artmaya devam edecek. Dijital pazarlamacılar ve e-ticaret yönetimi siber saldırılarda tüketici verilerini güvende tutmakta zorlanacak.

Author: yaprak

Share This Post On