Güneşsiz Bronzlaşma Devri

Tatil denince akla deniz, kum, güneş ve “bronzlaşmak” gelir. Yazın çoğu kişi bronzlaşmak için ya solaryumu ya da güneşlenmeyi tercih eder. Araştırmalara göre, geleneksel yöntemlerin yerini alacak sağlıklı bir trend geliyor, “Bronzlaştırıcı İlaç!”
Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Massachusetts General Hastanesi’nde geliştirilen bir ilaç, güneşe ihtiyacınız olmadan bronzlaşmanızı sağlayacak. Deriye sürülmesiyle melanin pigmenti üretiyor ve ultraviyole ışınlarının yol açtığı kanseri engelleyerek doğal yoldan bronzlaştırıyor. Araştırmacılar, özellikle açık tene sahip insanların sağlıklı bir şekilde bronzlaşmasını hedefliyor.
İlaç, henüz insan üzerinde denenmemiş olsa da deri örnekleri ve laboratuvar fare testlerinden başarıyla geçtiği söyleniyor. Testleri yürüten ekipten David Fisher, Cell Repors dergisinde, ilacın gelecekte güneş kremlerine katılabileceğini, cilt kanserine ve ciltteki yaşlılık belirtilerine karşı da kullanılabileceği belirtiyor. Piyasaya sunulması için ilacın bazı güvenlik testlerinden geçmesi gerekiyor.

Author: yaprak

Share This Post On