Araştırma Zirvesi’nin Bu Yılki Teması “An’lamak” Olacak

Yerli ve yabancı yaklaşık 30 konuşmacının yer alacağı 22. #AraştırmaZirvesi, an’da kalmanın, durup dingin bir zihin ile düşünmenin, en önemli yolu olduğu fikri ilham vererek “An’lamak” ana temasıyla gerçekleşecek.

Nisan ayının ilk haftası gerçekleştirilecek olan, yerli ve yabancı yaklaşık 30 konuşmacının yer alacağı 22. Araştırma Zirvesi’nin “AN’LAMAK” olarak belirlenen ana temasına bağlı kalacak şekilde, araştırmacılardan bu yıl ilk defa “Call for Paper” istenecek. Gelen projeler seçici jüri tarafından değerlendirildikten sonra finale kalan 4 projenin sahibine 22. Araştırma Zirvesi’nde 18 dakikalık sunum hakkı verilecek. Call for Paper için detayları aşağıda görebilirsiniz.
Başvurularınızı 15 Eylül’e kadar elektronik posta ile tuad@tuad.org.tr adresine gönderiniz. Proje değerlendirmesi, Baykuş Ödülleri Jürisi tarafından yapılacak, 15 Ekim tarihinde sonuçlar açıklanacaktır. Başvurular ve sunum yapmak ücretsizdir. Her firma en fazla 3 başvuru yapabilir, 1 başvurusu ile sunum yapmak üzere seçilir.
Başvuru yapanlar Tüad üyesi olmak zorunda değildir, ancak TÜAD üyeleri programda özellikle belirtilir.
Zirvenin ana teması “An’lamak” tır. İçerik ana tema ile örtüşmelidir.
İçeriğinde reklam olmamalıdır.
Çalışmanız, araştırmada mükemmelliğe vurgu yapmalıdır ve/veya en iyi uygulama özelliğine sahip olmalıdır.
Çıktıları, sonuçları, çarpıcı ve/veya yöntem itibarıyla yenilikçi ve/veya yaklaşım olarak yaratıcı olmalıdır.
İşletme veya toplumun gerçek sorununu anlamış ve katkı sağlamış, etki yaratmış olmalıdır.
Teori (veya bulguların) en iyi nasıl ve ne şekilde uygulanabileceğini ortaya koymalıdır.
Karar vermede kullanılan istatistik, analitik, bilimsel yöntemleri içermelidir.
Sektörün itibarını yukarıya taşımalı ve kapsayıcı olmalıdır.
Daha önce başka bir etkinlikte yer almamış olmalıdır.
Sunmak istediğiniz konuyu maksimum 4 sayfa 500 kelimelik özet olarak hazırlayabilirsiniz. Zirvede sunum yapmak üzere seçildiğiniz durumda, sununum son hali (18 dakikalık sunum olarak hazırlanmış) zirve komitesi ile 15 Şubat 2019 tarihinde kadar paylaşılmalıdır. Paylaşım sonrasında etkinlik komitesi son incelemesini yaptıktan sonra varsa gerekli revizyonları başvuru sahibine bildirilir, başvuru sahibi revizyonları yapar ve sunumu son haline getirir.
Başvuru özetinizin etkili olması için etki ve sonuçları içeren bir paragrafla başlayınız. Belgenin ana gövdesinde tam olarak ne yaptığınızı açıklayın ve sonunu üzerinde durulması gereken güçlü ifadelerle bitirin.

Araştırma Zirvesi’ndeBir İlk!
Nisan ayının ilk haftası gerçekleştirilecek olan, iki gün boyunca yerli ve yabancı yaklaşık 30 konuşmacının yer alacağı 22. Araştırma Zirvesi için, bu yıl ilk defa “An’lamak” ana temasına bağlı olacak şekilde, araştırmacılardan “Call for Paper” istenecek. Gelen projeler, seçici jüri tarafından değerlendirildikten sonra, finale kalanlar 22. Araştırma Zirvesi’nde 18 dakikalık bir sunum yapma şansı yakalayacaklar.

“Call for Paper” için,

https://tuad.org.tr/etkinlikler/arastirma-zirvesi adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Author: yaprak

Share This Post On