Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Oluyor!

Bilim kurgu filmlerinin imkansız görünen teknolojileri gerçek oluyor. Bu yeni teknoloji sayesinde akıllı telefonlara ihtiyaç olmadan gözlerinizdeki lensler ile video çekebilir, sağlığınız hakkında bilgi sahibi olup kontrol altında tutabilir ve sosyal yaşantınızı çok daha kaliteli idame ettirebilirsiniz.
Peki bu smart lensler bize neler sunuyor?
– Akıllı telefonlarda oynadığımız oyunları smart lensler ile 3 boyutlu bir şekilde algılayıp oynayabilirsiniz.
– Akıllı lensler sayesinde görüş açısı dijitale bağlanıyor ve uzaktaki bir yeri internetin verdiği bilgiler ile görebiliyorsunuz.
– Gördüğünüz her şeyi mesafe sorunu olmadan  zoom yapıp açıyı ayarlayarak çekip kaydedebileceksiniz.
– Smart lensi taktığınız andan itibaren biyolojik verileriniz bir cihaza aktarılacak ve sürekli takip edilecek. Örneğin; sizi kan şekeri seviyeniz, tansiyonunuz ve olası tehlikelere karşı uyaracak.
– Engelliler için oldukça kullanışlı olan bu lensin en güzel özelliği ise, engellilerin yol tarifini bir kulaklık vasıtasıyla çukur ve tümsek gibi durumlarda uyarılar eşliğinde alabilecek olmaları.
– En heyecan verici ve korkutan özellik ise, sosyal hayatta karşınızdaki kişinin siz konuşmaya başladığımız andan itibaren kalp atışlarından vücut hareketlerine kadar ne hissettiğini ve kişinin nefes alıp verme hızını ölçen bir yazılıma sahip olması. Ek olarak puanlama yapma ve kategorilere ayırma seçeneğine de sahip olacak.

Author: yaprak

Share This Post On