Bir Toplu Mesajlaşma Aracı: Slack

Bildiğiniz üzere, artık mailleşmenin yanında bir de toplu mesajlaşma olanağımız var. Özellikle Whatsapp bu konuda oldukça işlev. Dijital ortamlar her zaman daha hızlı ve pratik. Bu ara çok kullanılan uygulamalardan, işle ilgili yazışmalar başta olmak üzere, birçok konuda haberleşme ve organizasyon olanağı sağlayan bir toplu mesajlaşma aracı “Slack”.

Emaillerde çoklu konuşma her zaman sağlıklı olmuyor. Hatta bazen onca mail arasında kaybolup gittiği bile oluyor. İşte bu yüzden Slack ve benzeri araçlar, dosya paylaşmak, haberleşmek ve genellikle de projelerini takip etmek için iş yerlerinde sık kullanılıyor. MİT ve Harvard’ın Broad Enstitüsü’nde çalışan genetikçi Daniel MacArthur, karmaşık ve incelikli bilimsel konularda fikir birliğine varmanın daha önce hiç bu kadar kolay olmadığını düşünüyor ve hatta güne başlarken yaptığı ilk şey Slack’e bakmak. Toplantılardan daha hızlı ve verimli ilerlediğini de savunuyor.

Toplu mesajlaşma platformları kullananlar gün geçtikçe artıyor. Slack en yaygın olanlarından biri. Mattermost, Rocket.Chat, Let’s Chat, Gitter ve Zulip gibi alternatifler de Slack’in sunduğu işlevselliklere büyük ölçüde sahip. Deneyip yorum yapmak size kalmış. Çeşit bol!

Kaynak: bilimsoL

Author: yaprak

Share This Post On