Dijital Dünyanın Markaları Araştırması Sonuçlandı

dijital

Biliyorsunuz ki, dijital dünya artık hepimizin bir parçası. Dijital dünyada herkesin bir kimliği var ve Facebook, Twitter veya Instagram’da nasıl hareket ediyorsak bu bizim kimliğimizi ve karakterimizi de ortaya koyuyor. Zevklerin, neyi paylaştığın, neyi beğendiğin veya neyi retweet yaptığın bile seni ele verebiliyor ve unutmayın; markalar her hareketinizi takip edebiliyor.

GfK Araştırma Şirketi, The Brand Age dergisi için dijital dünyayı inceleyerek, “Dijital Dünyanın Markaları Araştırması” isminde bir araştırma yaptı. Araştırma, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesini temsilen tüm yaş ve tüm SES gruplarında toplam 1036 kişi ile yüz yüze gerçekleştirildi.

Araştırmaya göre; dijital dünyanın en aktif ve en genç markası Samsung oldu. Uygulamalar üzerinde de bir araştırma yapıldı ve Facebook’ta en popüler marka Nike ve Adidas olurken, Instagram‘da ise sadece Nike en başarılı marka oldu. Twitter’ın en başarılı markası ise Apple. Youtube’da rakip firmaların yarışı mevcut ve bu başarılı firmalar Vestel ve Arçelik. Dijital dünyada en beğenilen viral videolar arasında Coca Cola ilk sırada yerini alıyor.

Kaynak: http://halklailiskiler.com

Author: yaprak

Share This Post On