Etkinlikler

Star Wars Hayranları D&R’da Gücü Buluyor

Posted by on 22:36 in Anasayfa, Blog, Etkinlik, Idea Gündem | Star Wars Hayranları D&R’da Gücü Buluyor için yorumlar kapalı

 

Hayranlarının heyecanla beklediği ‘Star Wars: Son Jedi’ filmi öncesi, yeni filme ait karakter ve ürünler “Star Wars Güç Günü” etkinliği ile D&R işbirliğinde görücüye çıkıyor. Star Wars hayranları, D&R mağazalarında gerçekleştirilecek etkinlik sırasında “GücüBul” deneyimi ile artırılmış gerçeklikte Jedi, Darth Vader ve daha pek çok karakterle yan yana gelebilecek.

Son 50 yılın en kült filmlerinden kabul edilen Star Wars, merakla beklenen “Star War: Son Jedi” filmi ile 13 Aralık’ta Amerika’dan da önce Türk izleyicisiyle buluşacak. Heyecanla beklenen ve yepyeni karakterlerin hayranların beğenisine sunulacağı filmin vizyonu öncesinde, Disney ve D&R işbirliği ile tüm aileyi biraraya getirecek Star War Güç Günü etkinliği düzenlenecek.

İstanbul Etiler, Suadiye, İzmir Forum Bornava ve Ankara Tunalı Hilmi D&R mağazalarında gerçekleşecek Star Wars Güç Günü etkinlikleri kapsamında animasyon kitapçığından yüz boyamaya, lego challenge‘tan origamiye kadar birbirinden renkli deneyimler, Star Wars hayranları ile ailelerini bekliyor olacak. Star Wars Güç Günü kutlamaları kapsamında seçili D&R noktalarında “GücüBul” adlı muhteşem bir artırılmış gerçeklik deneyimi de yer alacak. Katılımcılar, akıllı telefonlarına indirecekleri Star Wars uygulamasını başlatarak, mağaza içinde yer alan “GücüBul” logolu görseli okutarak bu deneyimin bir parçası olabilecekler. “GücüBul” deneyimi sayesinde karakterleri hiç olmadığı kadar gerçeğe yakın şekilde görecek olan Star Wars hayranları, ekrandaki karakterler ile fotoğraf ve video çekip bunları arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Bu deneyim içeriğinde yer verilen 15 farklı karaktere ait çipi toplayan katılımcılar, D&R noktalarında sürpriz hediyeler kazanacak.

Star Wars Güç Günü hakkında detaylar için: http://www.facebook.com/StarWarsTurkiye/

24. Adana Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu!

Posted by on 14:00 in Anasayfa, Blog, Etkinlik, Idea Gündem | 24. Adana Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu! için yorumlar kapalı

Bu yıl 24. sü düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali‘nde  “En İyi Film Ödülü”nü yönetmenliğini Onur Ünlü‘nün yaptığı “Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok” filmi aldı.
Yarışmalarda ödül alan isimler, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde 2 bin kişinin katılımıyla düzenlenen ödül töreninde Ayşe Arman ve Meltem Cumbul‘un sunuculuğunu yaptığı gecede açıklandı.

Festivalde ödüle layık görülen sanatçı ve eserler şöyle:

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri

En İyi Film Ödülü: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Onur Ünlü)

Yılmaz Güney Ödülü: Daha (Onur Saylak)

Adana İzleyici Ödülü: Daha (Onur Saylak)

En İyi Yönetmen Ödülü: Onur Ünlü (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

En İyi Senaryo Ödülü: Pelin Esmer-Barış Bıçakçı (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Köklükaya (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

En İyi Müzik Ödülü: Mustafa Biber (Buğday)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Gökhan Tiryaki (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Naz Erayda (Buğday)

En İyi Kurgu Ödülü: Ayris Alptekin (Kar)

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Hare Sürel (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Ahmet Varlı (Taş)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Hazar Ergüçlü (Kar)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Halil Babür (Kar)

SİYAD En İyi Film Ödülü: Daha (Onur Saylak)

FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Semih Kaplanoğlu (Buğday)

Jüri Özel Ödülü: Körfez (Emre Yeksan)

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri

En İyi Film Ödülü: Loveless (Andrey Zvyagintsev)

Jüri Özel Ödülü: A Gentle Creature (Sergei Loznitsa)

Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödülleri

En İyi Belgesel Film Ödülü: Bıraktığın Yerden (Volkan Güney Eker)

En İyi Canlandırma Film Ödülü: Kötü Kız (Ayçe Kartal)

En İyi Deneysel Film Ödülü: İrony (Radheya Jegatheva)

En İyi Kurmaca Film Ödülü: İt’s Just A Gun (Brian Robau)

Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması Ödülleri

En İyi Belgesel Film: 683 (Canberk Şimşek)

En İyi Canlandırma Film: Eat, Pray, Bird (Huang Ji, Derrick Fun, Jeremy Teo)

En İyi Deneysel Film: Tablo (Mert İnan)

En İyi Kurmaca Film: 3.5 Lira (Hasan Ali Kılıçgün)

Adana Kısa Film Maratonu Yarışması Ödülleri

Orhan Kemal Birincilik Ödülü: Suda Zaman Yok (Ali Aktemur)

Yaşar Kemal İkincilik Ödülü: Kebapçı Mehmet (Nevzat Hız)

Muzaffer İzgü Üçüncülük Ödülü: Beni Yılmaz Güney’e Benzetiyorlar Biraz (Engin Yıldırım)

Dünyanın Gözü Kulağı İstanbul’da!

Posted by on 17:29 in Anasayfa, Etkinlik, Idea Gündem | Dünyanın Gözü Kulağı İstanbul’da! için yorumlar kapalı

Türk radyo ve televizyon sektörünün en büyük sivil toplum kuruluşu ve aynı zamanda 5 kıtadan üyeleriyle en geniş yayıncılar birliği ABU – Asya Pasifik Yayıncılar Birliği üyesi olan RATEM-Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği ve CEO Event, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Tanıtım Fonu desteğiyle ulusal yayıncılık sektörünü uluslararası alana taşımak üzere “IFTV – Uluslararası İstanbul Film ve Televizyon Forum ve Fuarı”nı düzenliyor.
Geçtiğimiz üç yıl içinde başarıyla gerçekleşen organizasyon bugüne kadar 700’ü yurtdışından 75 ülkeden olmak üzere 6.000 ziyaretçi, 200 markaya ve 150 konuşmacıya ev sahipliği yaptı. 28-30 Eylül 2017’de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan IFTV – Uluslararası Film ve Televizyon Forum ve Fuarı, sektörün en önemli ve en büyük buluşma noktası olacak.
Dünyada medya, iletişim ve yayıncılık sektörüne yön veren liderlerin İstanbul’da buluşacağı, ulusal ve uluslararası profesyonellerin, kamu temsilcilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya geleceği etkinlikte sektörün geleceğine yön verilecek. Önemi her geçen gün artan yayıncılık pazarının yakından izlenmesine olanak tanıyan, küresel ve bölgesel gelişmelere erişim sağlayan, ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, sektörel birlik ve dernekler tarafından da desteklenen, bölgenin en önemli organizasyonu olan IFTV, Forum ve Fuar özellikleriyle dikkat çekiyor.
Yayıncılık sektöründeki iletişim ve iş birliği kanallarını geliştirmeyi, küresel trendler ve sektörde beklenen gelişmeler konusunda yol göstermeyi amaçlayan IFTV’nin Forum bölümünde, yayıncılık ve içerik dünyasına ilişkin uluslararası anlamda öne çıkan gündemin paylaşılması, ortak geleceğe ilişkin fikirlerin ortaya konulması hedeflenmektedir. Her yıl gelişmelere paralel olarak belirlenen ana tema doğrultusunda gerçekleştirilecek olan forum programına, ulusal ve uluslararası düşünce önderleri ile birlikte birçok önemli konuşmacı katılacak.
Sektörün kalbinin atacağı fuara ise yayıncılık sektöründeki teknoloji firmaları, TV kanalları, yeni teknolojiler ve medya firmaları, film yapım tedarikçileri, film ve dizi yapım şirketleri, film ve dizi ihracat şirketleri katılacak.
Tüm dünya yayıncılığının buluşacağı IFTV özel konukları ve konuşmacılarıyla da dikkat çekecek. Salma Hayek, PenelopeCruz, James Franco, Micheal Pena gibi dünyaca ünlü isimlerin oyuncu koçu olan Michelle Danner IFTV’de özel bir atölye çalışması düzenleyecek.Martin Cuff (İçerik ve Pazarlama Geliştirme Danışmanı), MattGreen (Dünya Reklamverenler Federasyonu Medya ve Dijital Direktörü), StanBaaijens (DVB İcra Kurulu Üyesi), Ian Grace (Virgin Radio International Başkanı), Nabiha Ben SALEH (ASBU–Arap Ülkeleri Yayıncıları Birliği TV Direktörü), Renata Uhlari kaova (Kantar Media Uluslararası İş Geliştirme Direktörü), GunnarGarfors (Uluslararası DMB Geliştirme Grup Başkanı) gibi sektörün önde gelen isimleri ve diğer sürpriz isimler IFTV’de konuşmacı olarak yer alacak.

Kaynak: Timeturk

Fikir Alışverişi 22. Pazarlama Kongresi’nde!

Posted by on 12:06 in Anasayfa, Etkinlik, Idea Gündem, SMM, Sosyal Medya | Fikir Alışverişi 22. Pazarlama Kongresi’nde! için yorumlar kapalı

Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları Derneği’nin (PPAD) katkılarıyla 22. Ulusal Pazarlama Kongresi, 28-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde!
22. Pazarlama Kongresi’nin ana teması Pazarlama ve İnovasyon olmakla birlikte doktora öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan III. Doktora Kolokyumu’nda pazarlamanın kaliteli hale gelmesi yönünde fikir alışverişi yapılması amaçlanıyor.

22. Pazarlama Kongresi Alt Konuları:

Pazarlama ve inovasyon teorileri
Dağıtım Kanalları ve Lojistik Yönetimi
Endüstriyel Pazarlama
Fiyatlandırma
Hizmet Pazarlaması
Pazarlama Araştırmaları
Pazarlama Etiği
Pazarlama İletişimi
Pazarlama Teorisi
Pazarlama ve Güncel Uygulamalar
Pazarlama ve Sürdürülebilirlik
Pazarlama ve Teknoloji
Pazarlama Yönetimi ve Stratejileri
Pazarlama, Girişimcilik ve KOBİ’ler
Satış ve Müşteri İlişkileri Yönetimi
Sosyal Pazarlama
Turizm Pazarlaması
Tüketici Davranışları
Uluslararası Pazarlama
Ürün ve Marka Yönetimi
Dijital Pazarlama

Filmekimi ile Yılın Filmleri Başlıyor

Posted by on 13:47 in Anasayfa, Etkinlik, Idea Gündem | Filmekimi ile Yılın Filmleri Başlıyor için yorumlar kapalı

Sinemaseverlerin heyecanla beklediği İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 16. Filmekimi, bu yıl da birbirinden değerli filmleriyle ekim ayı boyunca 7 şehri dolaşacak. 29 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek Filmekimi biletleri, sinema gişelerinden ve Biletix üzerinden satışa sunulacak.
Türkiye’nin en büyük sinema sitesi Sinemalar.com, Filmekimi filmlerinden dikkat çeken 5 filmi seçti.

1. Anne! (MOTHER!) = Jennifer Lawrence’ın başrollerini canlandırdığı filmde, evli bir çiftin huzur dolu hayatının yanlarına yerleşen bir çiftle bozulmasını anlatıyor. Film ekibinin “cesur, benzersiz, eklektik”, eleştirmenlerin müthiş, ürkütücü, muhteşem” diye tanımladığı film, Siyah Kuğu (Black Swan) filminin yönetmeni Darren Aronofksy’nin bugüne kadar yönettiği en şaşırtıcı, en sürprizli film.
2. Mutlu Son (Happy End) = Haneke, Avusturya’nın Oscar adayı olan yeni filminde karanlık, rahatsız edici, öte yandan tuhaf bir mizah anlayışına da sahip burjuva konformizmini yansıtan bir sinema dili tutturuyor.
3. Kutsal Geyiğin Ölümü (The Killing of a Sacred Deer) = Filmin konusu, başarılı bir cerrah ve babasının boşluğunu onunla doldurmaya çabalayan bir ergen etrafında dönüyor.
4. Sevgisiz (Loveless) = Sevgisiz, bir çocuğun ansızın ortadan kaybolması üzerine onu aramaya başlayan, boşanma arifesindeki bir karı-kocanın çabalarının pişmanlıkla sonuçlanmasını anlatıyor. Günümüz Rus sinemasının büyük ustası Andrey Zvyagintsev, şiddetle, kavgayla ve sevgisizlikle yoğrulmuş, hayalleri kırılınca ağlamayı bile unutmuş bir toplumun portresini post-modern bilgi çağı filtresinden çiziyor.
5. Derin Sular (Submergence) = Normandiya’da birbirine âşık olup tehlikeli görevler peşinde seyahat etmek zorunda kalan ve şartlar yüzünden bir türlü kavuşamayan hidrolik mühendisi ve biyo-matematikçinin romantik hikâyesini anlatıyor.

Platin İş Kitapları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Posted by on 10:52 in Anasayfa, Etkinlik, Idea Gündem, SMM | Platin İş Kitapları Ödülleri Sahiplerini Buldu için yorumlar kapalı

Türkiye’nin En Dinamik Aylık Ekonomi ve İş Dünyası Dergisi” Platin; internet üzerinden yapılan halk oylaması ile 2016-2017 döneminin en başarılı iş kitaplarını seçti.
Web tabanlı halk oylaması sonucunda:
* Yılın En İnovatif İş Kitabı – T-İnsan, Ufuk Tarhan
* Yılın En İyi Çeviri İş Kitabı – Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat – Vladimir Pistalo – Çevirmen: Süeda Kaya
* Yılın En İyi Finans&Ekonomi Kitabı – Katılım Ekonomisi Yeni Zihin, Yeni İktisat – Temel Hazıroğlu
* Yılın En İyi Girişimcilik Kitabı – Ferrarisi Olmayanlar için Girişimcilik – Aziz Emre Günel
* Yılın En İyi İK&Yönetim&Liderlik Kitabı – Tebrikler Kovuldunuz! – Kaan Sekban
* Yılın En İyi İş Kitabı – Olaylarla Türkiye Ekonomisi – Yalın Alpay, Emre Alkin
* Yılın En İyi Otobiyografi/Biyografi Kitabı – Bir Dünya Kurmak Hüsnü Özyeğin’in Yaşam Öyküsü – Rıdvan Akar
* Yılın En İyi Referans İş Kitabı – Çalışmanın Mitolojisi – Peter Fleming – Çevirmen: Ebru Kılıç – Koç Üniversitesi Yayınları
* Yılın En İyi Satış&Pazarlama Kitabı – Önce Kendimi Sattım – İlker Taner Uzun
* Yılın Yayınevi – Optimist Yayınları
* Onur Ödülü – Hüsnü Özyeğin
* Türk Telekom Özel Ödülü – Formül Sosunda – Pınar Büyükbalcı, Ufuk Batum

Araştırma Sektörünün Oscar’ı “Baykuş Ödülleri” Açıklandı!

Posted by on 16:51 in Anasayfa, Blog, Etkinlik, Idea Gündem, SMM | Araştırma Sektörünün Oscar’ı “Baykuş Ödülleri” Açıklandı! için yorumlar kapalı

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) tarafından araştırma sektöründeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmaları ödüllendirmek için bu yıl beşincisi düzenlenen 2017 Baykuş Ödülleri, 13 Eylül İstanbul Beşiktaş Four Seasons Hotel’de yapılan törenle sahiplerine takdim edildi.

2017 Baykuş Ödülleri Kazananları 

Damak Zevkine Güvenenler WorldFood İstanbul Fuarı’nda!

Posted by on 09:16 in Anasayfa, Blog, Etkinlik, Idea Gündem | Damak Zevkine Güvenenler WorldFood İstanbul Fuarı’nda! için yorumlar kapalı

Türkiye’nin dünyaya açılan gıda vitrini olan 25. WorldFood İstanbul Fuarı, 7-10 Eylül 2017 tarihleri arasında birçok yeni lezzetle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde!
Türkiye’nin en son yiyecek ve içecek trendlerini öğrenmek, yeni ürünler keşfetmek veya yeni iş ortaklarıyla tanışmak isteyenler bu fuarda buluşuyor.
ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş. tarafından Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) iş birliği ile düzenlenen 25. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı WorldFood Istanbul 2017, 4 gün süresince içecek, süt ve süt ürünleri, et ve tavuk ürünleri, yaş meyve ve sebze, deniz ürünleri,dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli mamüller, unlu mamüller ve kuruyemiş ve gıda katkı maddeleri başta olmak üzere pek çok ürünün yer alacağı katılımcı profiline ev sahipliği yapacak.

Fuar ile eş zamanlı gerçekleştirilecek inovasyon ve yemek yarışmaları; görsel bir şölen ile birlikte toplantılara lezzetli bir mola verdirecek. “Gıda satın almasında kalite standartları”, “Perakendede global vizyon” ve “Türk gıda pazarı, ithalat prosedürleri, tüketici talepleri, perakende dinamikleri” konularını içeren konferanslar da katılımcılara gıda sektörü hakkında detaylı bilgi akışı sağlayacak.

Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz online davetiye tıklayın

 

AR-GE ve Inovasyona Yön Verenlerin Zirvesi

Posted by on 13:52 in Anasayfa, Etkinlik, Idea Gündem, SMM, Sosyal Medya | AR-GE ve Inovasyona Yön Verenlerin Zirvesi için yorumlar kapalı

Türkiye’nin yerli yeniliğini temsil eden 2.MMG AR-GE Inovasyon Zirvesi ve Sergisi, 6-7 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi‘nde yapılacak.
Türkiye’nin daha hızlı büyümesi için ihtiyacı olan AR-GE ve inovasyonu tüm yönleriyle ele alacak, yerli ve milli projelerin konuşulup sergileneceği bu programda Türkiye’nin gelecek vizyonunu güçlendirecek panellerde önemli konuları uzmanlar ve sektörün önemli isimleri birlikte masaya yatıracak. KOBİ’lerin dönüşümünden milli gelirimizi dünyadaki ilk on ülkenin seviyesine getirecek yerli yenilik vizyonu, Türkiye’nin 2023 vizyonundaki atılımlarından dünyaya öncülük eden yerli ve milli teknolojilere kadar önemli konular konuşularak çözüm yolları üzerinde durulacak.

Katılım ve ayrıntılı bilgi için, etkinliğin resmî sitesi www.argezirvesi.com u ziyaret edebilir ve ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz.

Kaynak: YENİLETİŞİM

Emojiseverler 2018 İçin Gün Sayıyor

Posted by on 23:42 in Anasayfa, Etkinlik, Idea Gündem, SMM, Sosyal Medya | Emojiseverler 2018 İçin Gün Sayıyor için yorumlar kapalı

Unicode Consortium, 2018 yılında kullanıcılarla buluşacak 67 yeni emoji adayını tanıttı.
Yeni gelecek emojiler Google, Facebook, Adobe ve Apple gibi birçok güçlü markanın dahil olduğu Unicoda Consortium’un gözetiminde, alt kümesi olan Emoji Subcomittee’den çıkan fikirlerle üretiliyor. İlk basamak olarak içerisinde farklı his simgeleri, hayvanlar, yemekler ve nesneler gibi çeşitli alanlarda 67 yeni emoji adayı tanıtıldı.
Onaylanan emojiler, 2018 yılının farklı zaman dilimlerinde telefon klavyelerine uygulanacak güncellemeyle kullanıcılara sunulacak.