Facebook’a Stories Özelliği!

Facebook’a yeni güncelleme ile birlikte gelen ‘Stories’ özelliği kullanıcılarına filtreler kullanarak paylaşım yapma imkanı tanıyor. Daha önce Facebook şirketine ait Instagram’da, sonrasında da Whatsapp’ta görmeye alıştığımız durum güncellemeleri Facebook’ta da kullanılabilir durumdaydı. Stories’in durum güncellemelerinden farkı ise Snapchat benzeri yüz algılama sistemi ile efektli videolar ve fotoğraflar çekilebiliyor oluşu.

Stories özelliği ile ilgili konuşan Facebook ürün müdürü Connor Hayes, bu özelliğin Snapchat’in öncü olduğu bir özellik olduğunu doğruladı ve Facebook’u kullanıcıları için daha eğlenceli hale getirmek, kullanıcılarına yapacak daha çok şey sunmak istediklerini belirtti.

Facebook haber akışının üst kısmında yer alan Stories’te paylaşılanlar, diğer uygulamalardaki gibi 24 saat boyunca sayfada kalacak ve sonrasında yok olacak. İsteyenler hikayelerini haber akışında da paylaşabilecek. Paylaşımlarının herkes tarafından görülmesini tercih etmeyenler, direkt mesaj alternatifinden yalnızca istedikleri kişilerle paylaşım yapabilecekler. Henüz yayınlanmasına rağmen 50’den fazla filtre seçeneği sunan Facebook Stories, çok fazla insan tarafından kullanılacak gibi görünüyor.

Author: yaprak

Share This Post On