Facebook’tan Türkiye’deki Kullanıcılarına Önemli Uyarı!

Facebook, Türkiye’deki 50 milyonu aşkın kullanıcısını kötü amaçlı uygulamalara karşı uyardı.
50 milyon kullanıcının kişisel bilgilerinin çalınmasıyla büyük zara gören Facebook, güvenlik önlemlerini artırdığını açıkladı.
Cambridge Analytica, “This Is Your Digital Life” adlı uygulama ile, 50 milyon kullanıcının kişisel verilerinin ele geçirildiğini ve geçtiğimiz ABD seçimlerinde çıkar amaçlı kullanıldığını açıklamıştı. Bu veri skandalının ardından Facebook, kullanıcılarının kişisel verilerinin çalınmasını önlemek için önemler almaya başladı. Facebook, Türkiye’deki 50 milyondan fazla kullanıcısını “Uygulamalar” sekmesinden, varsa zarar uygulamaları kontrol ederek kaldırması gerektiği yönünde uyardı.
Facebook Haber Kaynağı’nda gösterilen uyarı metninde şu ifadeler yer alıyor: “Verilerini güvende tutmanın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz ve hangi uygulamalarla bilgi paylaştığını kontrol etmeni kolaylaştırıyoruz. Facebook’u kullanarak giriş yaptığın uygulamaları ve internet sitelerini görmek istediğin zaman ayarlarının Uygulamalar ve İnternet Siteleri kısmına gidebilirsin. Artık Facebook’a bağlı olmasını istemediklerini de kaldırabilirsin.”

Kaynak: < https://bit.ly/2qTxu7F >

Author: yaprak

Share This Post On