Facebook’un Influencer Marketing’de Önemli Adımı Brand Collabs Manager

Facebook’un “Influencer Marketing” arama motoru, Brand Collabs ismiyle kullanıma hazır hale getirildi. Brand Collabs Manager, reklam verenlerin, kanaat önderleriyle iletişime geçmesini sağlıyor. Reklam verenler yeni aracıyla kanaat önderleri dediğimiz içerik üreticilerinin geçmiş çalışmalarının yanı sıra takipçilerinin demografik niteliklerini, istatistiklerini de görebiliyor ve onlarla iletişime geçebiliyor.

Brand Collabs Manager ile birlikte içerik üreticileri, Facebook Sayfaları ile portfolyolarını ilişkilendrierek yeni marka anlaşmalarına imza atabilecek. Markalar ise içerik üreticilerinin popüler oldukları ülkeleri ve hedef kitle istatistiklerini aratarak onları bulabilecek.  Hedef kitle istatistiklerinin, ilgi alanlarını, cinsiyeti, ilişki durumunu, önemli olayları ve mülk sahibi olma durumunu kapsadığını da belirtelim.

Facebook yaptığı Brand Collabs duyurusuyla kalmayıp bir çok farklı reklam modeli ve özelliği de tanıttı. Bunlar; Ad Breaks, Patreon-Style Subscriptions, Top Fan Badges, Rights Manager

 

Author: yaprak

Share This Post On